Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Współpraca wiślańskiego Liceum z Nadleśnictwem Wisła

Wieloletnią tradycją Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Stalmacha jest stała współpraca z Nadleśnictwem Wisła. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu leśników, na czele z panem nadleśniczym Andrzejem Kudełką, możliwych było wiele wspólnych akcji.

Także w bieżącym roku szkolnym kontynuujemy udział w kolejnych inicjatywach. Nasi uczniowie mieli okazję we wrześniu sprzątać beskidzkie szlaki, czym przyczynili się do dbania o ochronę środowiska lokalnego. Akcję ponowimy pod koniec roku szkolnego.

Zaplanowaliśmy również warsztaty z leśnikami, o tematyce bogactwa środowiskowego Beskidów, gospodarki leśnej i ochrony przyrody, które obejmą klasy z rozszerzoną geografią i biologią. Ponadto młodzież wspomnianych oddziałów weźmie udział w zajęciach terenowych w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Karpackim Banku Genów w Istebnej oraz na ścieżkach edukacyjnych w dolinie Olzy. Umożliwi to uczniom bezpośrednią obserwację środowiska geograficznego naszego terenu. Nadleśnictwo wraz z Liceum przygotuje także imprezę plenerową „Dni Lasu” dla szkół podstawowych i środowiska lokalnego, propagującą znaczenie lasów dla człowieka.

Nadleśnictwu Wisła dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tak wielu inicjatywach i mamy nadzieję, że panująca pandemia nie utrudni realizacji naszych planów w bieżącym roku szkolnym.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.