Wstęga przecięta!

20 października 2017 roku zapisze się na kartach historii Cieszyna jako dzień, w którym znacznie poprawił się wizerunek naszego miasta. A to za sprawą nowego boiska, którego działalność w tym dniu została uroczyście usankcjonowana.      

Boisko powstało przy istniejącym do września tego roku Gimnazjum nr 1 w Cieszynie, na miejscu starego placu, na którym kiedyś znajdowała się synagoga (spalona w 1939 roku).Po wojnie utworzono tutaj imitację boiska sportowego.       

Teraz nareszcie  po wielu latach starań udało się zbudować nowoczesny obiekt sportowy. W uroczystym otwarciu uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, dyrekcja , nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Cieszynie, która teraz jest gospodarzem tego obiektu.      

Dzięki tej nowej inwestycji zaplecze sportowe Szkoły Podstawowej nr 1 w Cieszynie jest godne pozazdroszczenia. Uczniowie mają do dyspozycji dwie sale gimnastyczne, salę do gimanstyki korekcyjnej i nowoczesne boisko.          

Działalność tego pięknego obiektu  zainaugurował  mecz piłki siatkowej reprezentacji szkoły dziewcząt i chłopców.  Do  walki sportowców zagrzewały energiczne i bardzo wysportowane czirliderki, a z trybun profesjonalnie przygotowani kibiece.     

Spodziewamy się, że mając takie zaplecze sportowe, uczniowie „Jedynki” będą odnosili jeszcze więcej sukcesów niż do tej pory, a mieszkańcy Cieszyna zyskają miejsce do rekreacji  w samym sercu swojego miasta.  

Zespół ds. promocji SP nr 1 w Cieszynie

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją