Wycieczka do Hiszpanii

Pod koniec września grupka uczniów Polskiego Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Czeskim Cieszynie miała możliwość spędzenia czasu nad morzem w hiszpańskiej Katalonii. Jechaliśmy razem z uczniami z karwińskiego gimnazjum. Podróż autobusem była długa i męcząca, ale w naszym fajnym gronie całkiem szybko mijał czas. Po przyjeździe do Calleli i szybkim zakwaterowaniu w naszym hotelu przywitaliśmy się z morzem i miastem. Bardzo zadowoliły nas baseny hotelowe i niespełna półkilometrowa odległość od morza. Jednak na kąpiel i pływanie nie było zbyt dużo czasu, bo wycieczka była przede wszystkim edukacyjna, a program wypełniony co do minuty...

Zwiedziliśmy Barcelonę, największe miasto Katalonii, a w nim między innymi Camp Nou, stadion graczy  FC Barcelona. Było wspaniale stanąć w miejscach, które znaliśmy tylko z telewizji. Dalej centrum Barcelony, a tam dwa domy wpaniałego katalońskiego architekta Antonia Gaudieho – domy Casa Mila i Casa Batló. Oczywiście również największa atrakcja -Sagrada Familia. A wieczorem w hotelu - pokaz gorącego flamenco!

W kolejnych dniach zwiedziliśmy klasztor benedyktynów w górskim masywie Monserrat.  Zachwyciły nas niesamowite widoki. Był też rejs statkiem do Tossa de Mar. Miasto znane jest przede wszystkim z bardzo dobrze zachowanej  średniowiecznej starówki Vila Vella.                          Po zwiedzaniu - plażowanie!

Kolejny dzień sprezentował nam zwiedzanie miast Girona i Figueres. Były Łaźnie Arabskie, dzielnica żydowska, katedra...W  Figueres niesamowite wrażenie zrobiło na nas Muzeum Salvadora Dalego.

Ostatni dzień to ponownie Barcelona z posągiem Krzysztofa Kolumba, portem i zakupami na słynnej ulicy La Rambla, wieczorem wzgórze Montijuic i widowisko światła, wody i dźwięku. Fontann nie zobaczyłiśmy, ale było inne widowisko - demonstracja około dziesięcznotysięcznego tłumu Katalończyków, którzy manifestowali dążenie do uzyskania niepodległości Katalonii.

I wreszcie...spakowaliśmy walizki, pożegnali z morzem i pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do domów.

 

Wycieczka była bardzo udana. Przez cały czas dopisywała nam pogoda. Zwiedziliśmy dużo ciekawych miejsc, poznaliśmy typowe jedzenie, kuturę... Wszyscy kiedyś chętnie wrócimy do Katalonii.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją