Wygrana Kamili Janko z ZSEG w Cieszynie we Francji

W dniach 25.03 – 26.03 odbyła się 22 edycja międzynarodowego konkursu barmańskiego Calvados Nouvelle Vogue 2018 we Francji. W kategorii Młody Talent Polskę reprezentowała uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie Kamila Janko z klasy 3GA, która przygotowując się pod okiem p. Katarzyny Kimszal wygrała w lutym eliminacje krajowe.

Oprócz zawodników z Polski o zwycięstwo rywalizowali także reprezentanci Niemiec, Belgii, Danii, Estonii, Finlandii, Łotwy, Holandii, Wielkiej Brytanii, Czech, Rosji, Szwecji, Szwajcarii i oczywiście Francji.

W tym roku za temat przewodni rywalizacji wybrano warzywa. Zadanie dla barmanów było z pozoru proste – w ciągu 5 minut musieli oni przygotować na scenie 4 koktajle (każdy z użyciem minimum 3 ml Calvadosu), które doprowadzą do rozkoszy podniebienia jurorów. Rywalizacja przebiegała na bardzo wysokim poziomie, nasza reprezentacja pokazała się z jak najlepszej strony.

W kategorii Młodego Talentu najlepsza okazała się nasza uczennica Kamila, która zdobyła 1 MIEJSCE oraz wyróżnienie za najlepszą pracę techniczną! Drink „Normand Breeze” zachwycił jury degustacyjne świeżością i aromatycznym zapachem połączenia Calvadosu z świeżym sokiem z ogórka.

Warto również wspomnieć, że w kategorii Barmana Profesjonalisty 1 MIEJSCE otrzymał reprezentant Polski, Robert Piasecki! W wolnym czasie, którego nie było zbyt wiele, organizatorzy zapewnili uczestnikom konkursu udział w tematycznych warsztatach, prezentacjach produktów alkoholowych z Normandii oraz wizytę w destylarni Calvados Experience.

Serdecznie Gratulujemy Kamili i życzymy dalszych sukcesów!

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją