Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Wygrana uczniów z SP Pierściec w Wojewódzkim Konkursie Edukacja Regionalna w Szkole

7 czerwca 2022 r. w Kompleksie Parkowo-Pałacowym w Koszęcinie odbył się XII finał Wojewódzkiego Konkursu Edukacja regionalna w szkole. Uczniowie z Szkoły Podstawowej im. Zofii Kossak w Pierśćcu zajęli I miejsce. Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Marcelina Chmiel, Dominika Giec, Arletta Omorczyk, Oliwia Moczała, Igor Puchałka i Sylwester Maroszek. Zadaniem uczniów było m.in. zaprezentowanie piosenki o tematyce przyrodniczej i zilustrowanie jej własnoręcznie wykonanymi ekostrojami, przygotowanie i zaprezentowanie videoblogu o skarbach natury województwa śląskiego oraz wykazanie się znajomością wybranych parków krajobrazowych.

Konkurs realizowany nieprzerwanie od 2009 r. adresowany jest do przedszkoli/szkół z terenu woj. śląskiego, które realizują działania w zakresie edukacji regionalnej. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięły 72 szkoły i przedszkola z województwa śląskiego, co przekłada się na udział około 500 uczniów. Motywem przewodnim tej edycji konkursu było hasło: „Region – Ludzie Natura”. Zadania konkursowe  tegorocznej edycji na wszystkich etapach związane były z przyrodą. Projekt konkursowy nosił tytuł „Zielony Śląsk” – poznajemy skarby natury województwa śląskiego, poznajemy zieloną „śląskość”.

Projekt miał charakter interdyscyplinarny. Jego realizacja wymagała od uczestników obszernej wiedzy i licznych umiejętności z różnych dyscyplin naukowych.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.