Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

WYJĄTKOWY CHÓR SPTE

9 listopada o 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Towarzystwa ewangelickiego utworzyli wyjątkowy chór, by odśpiewać hymn z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. W ten sposób przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodległej".  Widok naszych uczniów, którzy tego dnia przyszli do szkoły ubrani w barwy narodowe, zgodnie śpiewających "Mazurka Dąbrowskiego" był doprawdy poruszający. Kiedy zabrzmiały słowa hymnu niesionego przez prawie 300 głosów, poczuliśmy wyjątkową moc tej pieśni. 

W SPTE nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie dodali czegoś od siebie, po odśpiewaniu hymnu uczniowie przepięknie wykonali piosenkę "Co to jest niepodległość?". 

Moglibyśmy tutaj użyć wielu podniosłych słów, by opisać wrażenie jakie robił chór naszych młodych patriotów z przejęciem śpiewających "Co to jest niepodległość, teraz wiem już na pewno. Każde dziecko dziś woła: to polski dom, polska szkoła!", ale na myśl przychodzi przede wszystkim wzruszenie. To było wyjątkowe przeżycie!

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją