Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Wyjazd do Lwowa

W dniach 12.-14.9.2018 grupka osiemnastu uczniów Polskiego Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Czeskim Cieszynie wyjechała do Lwowa. Nie była to ale zwykła wycieczka, lecz rewizyta w ramach projektu „Wspólna ławka“. Naszych kolegów wcześniej gościliśmy na Zaolziu.

Na miejsce autokar dociera w środę po południu, a po krótkim przejeździe  przez miasto zafundowano nam niecodzienne przeżycie - poszliśmy na premierę opery "Don Pascale" we wspaniałej Operze Lwowskiej. Czwartek rozpoczął się od zwiedzania Cmentarza Łyczakowskiego i mogił Orląt Lwowskich. Pani przewodnik pokazała nam grobowce słynnych Polaków i przekazała wiele ciekawych informacji. W godzinach popołudniowych mieliśmy wraz z naszymi rówieśnikami z Ukrainy zajęcia i warsztaty w szkole. Późnym popołudniem w wolnym czasie sami poznajemy uroki galicyjskiego miasta. Dla  mnie osobiście właśnie to było najlepszą częścią dnia, z kolegami poszliśmy obejrzeć piękny Lwów z wieży ratusza, zabytkowy rynek, pyszną ofertą skusiły nas cukiernie i kawiarenki, a pod koniec dnia wspięliśmy się na wzgórze zamkowe, skąd można było zobaczyć zupełnie całe miasto zalane światłem zachodzącego słońca. W piątek wypełniła nasz czas wspólna gra terenowa, dzięki której poznaliśmy kolejne zaułki Lwowa. Pomimo nieco gorszej pogody wykorzystaliśmy końcówkę naszego krótkiego pobytu na maksa. Warto było choćby na chwilę zagościć u naszych rodaków za wschodnią granicą.  

 

Joanna Piętak IVA

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.