Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

"Wyobraź sobie wyobraźnie przestrzenną"

We wrześniu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych rozpoczęli matematyczną przygodę, realizując projekt „Wyobraź sobie wyobraźnię przestrzenną”. Projekt został  sfinalizowany przez mFundacje w ramach VI konkursu mPotęga. 

Program mPotęga ma na celu zainspirowanie nauczycieli, rodziców, pasjonatów matematyki, aby przezwyciężali schematy, rutynę i zachęcali swoich uczniów do przygody z matematyką. Fundacja przekazała naszej Placówce 8000 zł na realizację wyżej wymienionego projektu.

Działania podjęliśmy  zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego. Zaczęliśmy od promocji naszego projektu. Umieściliśmy informacje w Internecie i przygotowaliśmy afisz reklamowy promujący nasz projekt w szkole. Zapoznaliśmy z nim rodziców i całą społeczność ZPSWR. Już w pierwszym tygodniu wspólnie przejrzeliśmy oferty różnych firm, szukając sprzętu z parametrami odpowiednimi do wykonania zadań przewidzianych
w projekcie. Uczniowie nauczyli  się go obsługiwać  i dzięki temu powstało wiele pomocy do zajęć lekcyjnych. Poza tym na warsztatach matematycznych młodzież  ćwiczyła logiczne myślenie, spostrzegawczość a także sprawność manualną. Nie zabrakło zagadek matematycznych, łamigłówek i rebusów. W ramach projektu adresaci również  tworzyli figury wg poznanej techniki Irys, a także liczyli pola i obwody danych figur geometrycznych.

Ale to nie koniec naszej matematycznej przygody - przed nami jeszcze wiele godzin zabawy i intensywnej pracy. Serdecznie zapraszamy do śledzenia realizacji naszego projektu na stronie internetowej szkoły http://www.zpswr.cieszyn.pl w zakładce http://www.zpswr.cieszyn.pl/pages/projekty/mpotega.php 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.