Wyprawa Argonautów ...

W miniony weekend Chłopcy MKS-u Ustroń rozpoczęli sezon rozgrywek w piłce ręcznej. Pierwsze spotkania nowego sezonu w ramach Śląskiej Ligi odbędą się dopiero początkiem listopada. By nie marnować czasu, klub zorganizował wyjazd na Turniej Chłopców w Piłce Ręcznej o Buławę Hetmańską w Zamościu. Porównanie z tytułowymi argonautami jest jak najbardziej zasadne. Wyjazd okazał się być prawdziwą wyprawą po "złote runo". Każda nowa sytuacja jak i miejsce stanowią dla tych małych herosów ogromne wyzwanie w zdobyciu przywołanego "złotego runa", do którego jak złoty kruszec, przylegają doświadczenie i sportowe obycie.  W przeciwieństwie do argonautów, chłopcy podróż mieli bardzo spokojną i komfortową, ale już na miejscu atrakcji i wyzwań nie brakowało.

Jedziemy na turniej gdzie nie będzie słabych drużyn. - mówił jeszcze w autokarze trener Piotr Bejnar - Jesteście jeszcze młodą drużyną i w tym egzotycznym dla Was miejscu będzie okazja skonfrontować przygotowanie kondycyjne i nasze możliwości taktyczne. Jedziemy tam tez po to, byście się „ograli” w innych realiach. Zamość to inny region, odmienna kultura i będziecie mogli zobaczyć „inne granie” .

Pierwszy dzień turnieju dla Ustroniaków to mecz z AZS UMCS II Lublin w którym, mimo wyczerpującej podróży bardzo dobrze wypadli grając bez kompleksów. A tych łatwo mogli się nabawić patrząc na zawodników innych drużyn w grupie, gdyż można było odnieść wrażenie, że trafiliśmy na rozgrywki juniorów. Sobotnie przedpołudnie to dalsze mecze w grupie z MKS Biłgoraj i MKS PADWA I Zamość, zaś po południu kwalifikacje z KS UNIA Lublin. To był bardzo ciężki dzień dla zawodników i trenera. Taktyczne łamigłowki rozwiązywał trener. Wszyscy zawodnicy musieli stawić czoło przeciwnikom o dużo lepszych warunkach fizycznych. Poza tym ci z pierwszego składu, dzwigając na swych barkach główny ciężar meczu, musieli pokonać rosnące zmęczenie zaś "ławka" przełamać stres debiutantów. Mimo tych oczywistych przeciwności MKS rozegrał trzy bardzo dobre spotkania na wyrównanym poziomie. W niedzielę, ostatnim dniu zawodów do zagrania był już tylko jeden mecz o 7-e miejsce z drużyną gospodarzy. Trener Piotr Bejnar także do tego meczu podszedł na spokojnie. Nie spodziewaliśmy się jakiegoś spektakularnego widowiska, mając na względzie fakt, iż to piąty mecz chłopaków w ciągu jednego weekendu. Miłą niespodzianką była już sama determinacja i wola walki z jaką opanowali boisko Ustroniacy w pierwszej połowie. Druga choć wolniejsza i oparta głównie na ataku pozycyjnym, także przyniosła kilka spektakularnych akcji z kontry zakończonych skutecznym rzutem na bramkę. Mecz wygraliśmy pewnie mimo iż gospodarzom sprzyjały ściany i doping rodziców, którzy przyszli pomimo wczesnej pory.

Kilka migawek z turnieju z mojego kanału YouTube:

https://www.youtube.com/edit?video_referrer=watch&video_id=PlwlNqEZJx8

Podsumowując, wyjazd można uznać za bardzo udany i pożyteczny dla drużyny w składzie:

Dawid Oliwka, Kamil Podżorski, Ignacy Jaworski, Aleksander Kowalczuk, Piotr Gawlas, Krzysztof Markuzel, Karol Gierczak, Maciej Darowski, Aleksander Bejnar, Patryk Siekierka, Piotr Browarczyk, Maksymilian Chłopecki, Łukasz Gogółka, Bartosz Mrowiec i Piotr Szturc.

 

Krystian Medwid

 

foto: autor

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją