Wysoki poziom edukacji wSOIZ

      W sesji letniej 2017r. słuchacze Publicznego Studium Medycznego oraz uczniowie Technikum w Szkole Organizacji  i Zarządzania  przystąpili do egzaminów zawodowych.

   25 sierpnia br. otrzymaliśmy wyniki egzaminów z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Jaworzna, które potwierdziły wysoką jakość pracy szkoły. Wszyscy słuchacze kierunków medycznych tj. opiekun medycznym, technik farmaceutyczny, technik masażysta, higienistka stomatologiczna, asystentka stomatologiczna nie tylko zaliczyli  dwa etapy niełatwego egzaminu państwowego, ale uzyskały również bardzo wysokie wyniki  - nawet 100% .  Jest to zasługa przede wszystkim wysoko wykwalifikowanej i doświadczonej kadry pedagogicznej oraz  bardzo dobrego wyposażenia szkoły.

 Na podkreślenie zasługuje fakt, że na kierunkach medycznych  szkoła prowadzi edukację już od 12 lat.  Publiczne Studium Medyczne w Szkole Organizacji i Zarządzania w Cieszynie jest jedyną tego typu placówką oświatową w Cieszynie i na terenie powiatu cieszyńskiego kształcącą bezpłatnie na kierunkach medycznych. Wszyscy absolwenci tych kierunków pomyślnie zdają egzaminy zawodowe uzyskując wysokie wyniki.

Natomiast zdawalność wśród uczniów Technikum klasy drugiej i trzeciej w zawodzie technik logistyk również jest bardzo wysoka  i wynosi ponad 93%.

Jak co roku średnia zdawalność egzaminów zawodowych uczniów i słuchaczy w SOIZ jest bardzo wysoka i wynosi 96,5% przy średniej zdawalności w powiecie cieszyńskim 88%.

Z ogromną dumą  możemy stwierdzić , że mury naszej szkoły opuszczają absolwenci o wysokich kwalifikacjach, potwierdzonych dyplomem i certyfikatami wydanymi w języku polskim i angielskim, którzy bez problemu znajdują  zatrudnienie nie tylko na lokalnym rynku pracy.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją