Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

XV Międzyszkolny Konkurs „W świecie nauk ścisłych” w skoczowskim ZSTiO

W środę 22 maja, w zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie,  odbył się XV Międzyszkolny Konkurs „W świecie nauk ścisłych” w nowej odsłonie „Nauki ścisłe na wiosnę”. Zmieniła się nie tylko nazwa, ale też formuła konkursu. Pierwszy raz do zabawy zostali zaproszeni kandydaci do szkół średnich, czyli uczniowie 3 klas Gimnazjum i 8 klas Szkół Podstawowych.

W konkursie wzięło udział piętnaście dwuosobowych drużyn. 8 drużyn to uczniowie pierwszych klas technikum z prawie wszystkich szkół Powiatu Cieszyńskiego, a pozostałe 7 ze szkół podstawowych gminy Skoczów. Każda z drużyn dostała zestaw zadań na rozwiązanie, których mieli 70 minut. Dla techników obejmowały zagadnienia z matematyki, chemii, geografii, informatyki oraz łamigłówki matematyczne, wymagające logicznego myślenia. Natomiast młodsi uczestnicy naszej zabawy mieli do rozwiązania zadania nawiązujące do zawodów kształconych w naszej szkole, opierające się na wiedzy z zakresu matematyki, fizyki, chemii i plastyki.

Laureatami konkursu w grupie szkół średnich została drużyna z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Cieszynie, a w grupie szkół podstawowych drużyna z klasy 3 Gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 8 w Skoczowie. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom, a wszyscy uczestnicy upominek.

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie WRZOS, działające przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie, a sponsorem nagród Powiat Cieszyński.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.