XV Otwarte Mistrzostwa Ziemi Cieszyńskiej w Siatkówce Plażowej w szkole na Bajerkach w Skoczowie

W niedzielę 18 maja 2014 r. na boiskach przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie na Bajerkach odbyły się XV Otwarte Mistrzostwa Ziemi Cieszyńskiej w Siatkówce Plażowej. Pomimo wcześniejszych kilkudniowych opadów deszczu fani siatkówki plażowej nie zawiedli, a pogoda okazała się bardzo łaskawa. Do turnieju zgłosiło się 9 drużyn z całego powiatu. Po zaciętych pojedynkach na najwyższym stopniu podium stanęli Jakub Wanat z Cieszyna z Pawłem Cieślarem z Wisły. Drugie miejsce zajęli Mateusz Kukulski z Dawidem Grzegorzkiem ze Skoczowa, a trzecie Artur Grzegorzek z Michałem Żwakiem. Cieszy poziom rozgrywanych zawodów. Sporo uczestników  turnieju to medaliści Mistrzostw Śląska a nawet Polski. Wśród nich między innymi wychowankowie Klubu Sportowego „Siatkarz Beskid” Skoczów - Mateusz Kukulski i Michał Zając – tegoroczni wicemistrzowie Polski w siatkówce halowej kadetów albo Michał Żwak - brązowy medalista zeszłorocznych półfinałów Mistrzostw Polski.

Głównym  organizatorem  turnieju był  nauczyciel ZST i O w Skoczowie oraz trener sekcji piłki siatkowej KS „Siatkarz Beskid” Skoczów - Janusz Macura, któremu pomagali: Dorota Krajewska, Joanna Stec i Rafał Hejnowicz.

Warto dodać, że w szkole od przyszłego roku szkolnego otwarta będzie klasa sportowa w liceum o specjalności: piłka siatkowa, co jest nowością w naszej szkole. (mgr J. Macura)

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją