Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

XVIII Forum Rolnicze w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu

Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu jako szkoła z tradycją rolniczą jest najlepszym miejscem gdzie o rolnictwie rozmawiać można a wręcz trzeba. I tak w piątek 1 marca odbyło się tutaj już osiemnaste spotkanie rolników, działaczy wszystkich środowisk rolniczych, przedstawicieli organizacji, instytucji, samorządów oraz uczniów kształcących się w zawodach rolniczych. Forum jest znakomitą okazją do poznania najnowszych rozwiązań i narzędzi wykorzystywanych w podnoszeniu  produkcji rolnej. Podczas corocznych spotkań rolnicy maja okazję do porozmawiania o nurtujących ich problemach związanych z prowadzeniem niełatwej działalności rolniczej. Ponadto służy wymianie doświadczeń a także integracji środowiska wiejskiego.

Głównym wątkiem tegorocznego Forum była gospodarka łowiecka, program działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód oraz zasady przyznawania płatności bezpośrednich.  Oprócz wykładów zaproszonych gości nasi uczniowie z zawodu technik rolnik przedstawili dwie prezentacje multimedialne na temat własnej działalności rolniczej. Był to Michał Pilch z prezentacją „Gazdujemy Pod Beskidkiem”, który przedstawił swoje, położone w malowniczym miejscu w Wiśle, wielopokoleniowe gospodarstwo rolne. Drugim natomiast młodym prelegentem był Jakub Kajzar, który w prezentacji „Ja i moja królicza pasja” przedstawił swoje niezwykłe osiągnięcia z zakresu hodowli królików. Wykładom towarzyszyła wystawa sprzętu rolniczego, gdzie nasi uczniowie prezentowali przede wszystkim ciągniki rolnicze, począwszy od tych najstarszych po najnowocześniejsze. Nadmienić należy, że prezentowany na zdjęciach poniżej Ursus C 4011 pochodzi z 1972 r. Niektóre z nich zostały specjalnie wyremontowane przez uczniów z zawodu mechanik operator maszyn i pojazdów rolniczych na dzisiejszą okazję.  

Nie zabrakło także oprawy artystycznej imprezy w postaci występów  dzieci z Przedszkola w Międzyświeciu, a także naszych młodzieży. Poczęstunek i serwis gastronomiczny zapewnili uczniowie z naszego technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się również w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją