Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek

W sobotę 21.04.2018 r. w sali koncertowej Bielskiego Centrum Kultury odbyło się podsumowanie wraz z wręczeniem nagród XVIII Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek organizowanego przez Akcję Katolicką diecezji bielsko-żywieckiej. Przegląd ten cieszy się wielką popularnością o czym świadczy duża liczba uczestników. 

W etapie rejonowym wzięło udział prawie 4500 dzieci i młodzieży w różnych grupach wiekowych, a w  finałowych eliminacjach w Hałcnowie 1139 uczestników. Do występów w Koncercie Galowym zostało zaproszonych 7 spośród kilkudziesięciu laureatów z 7 kategorii wiekowych i 7 kat. grupowych.

Dla licznie zgromadzonej publiczności z udziałem znamienitych gości z hierarchii kościoła i parlamentu (biskup Tadeusz Rakoczy, ks. prof. Tadeusz Borutka - asystent kościelny DIAK, Stanisław Szwed - sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i senator Andrzej Kamiński - prezes bielsko-żywieckiej Akcji Katolickiej) zaśpiewali:

Karolina Nykiel z ZSO im. Armii Krajowej Gimnazjum nr 9 w Bielsku-Białej, przygotowana przez opiekunkę Annę Veltze, Bruno Jurasz z SP im. Obrońców Węgierskiej Górki w Węgierskiej Górce (opiekun - Urszula Kusa), Kasia Śleziona z Przedszkola Publicznego w Szczyrku (opiekunowie: Joanna Przybyła-Śleziona i Arkadiusz Śleziona), Lena Leśniewska z SP nr 37 w Bielsku-Białej (opiekun Renata Kumorek), Wiktoria Kruczek z ZSO im. Armii Krajowej SP nr 36 w Bielsku-Białej (opiekun Aleksandra Kluz), Dziecięcy Chórek „Pinokio” z Miejskiego Domu Kultury w Komorowicach (opiekun - Barbara Marcinkiewicz) oraz jedyny z okręgu cieszyńskiego - zespół „Perełki z G3”  z SP nr 5 w Cieszynie (opiekun - Marian Zaleski), który wykonał utwór pt. „Obudź się Polsko”.

tutaj wideo:

https://www.youtube.com/watch?v=u0UvOU2Q7XQ

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.