Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

XX Turniej Motoryzacyjny - jubileuszowo w Międzyświeciu

To już po raz dwudziesty w Zespole Szkół Przyrodniczo- Technicznych w Międzyświeciu spotkały się najlepsze drużyny szkół średnich aby uczestniczyć w motoryzacyjnych zmaganiach.

Młodzi miłośnicy czterech kółek musieli wykazać się wiedzą z historii polskiej motoryzacji, umiejętnością rozwiązywania testów, obsługą pojazdu oraz praktyczną wiedzą z pierwszej pomocy. Najciekawszą i najbardziej widowiskową częścią turnieju była jazda sprawnościowa na czas. Reprezentant każdej ze szkół musiał pokonać tor przeszkód samochodem z umieszczonym na masce tzw. "talerzem Stewarda". Trudność polegała na tym, że na talerzu położono piłeczkę tenisową. Zawodnicy pokonując ósemki nie mogli dopuścić do jej zrzucenia. 

Fundatorami nagród byli: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Cieszynie, Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej, Urząd Miejski w Skoczowie oraz Automobil Klub Cieszyn. Gościnnie turniej wspierali Zastępca Starosty Cieszyńskiego - Janina Żagan, Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji Michał Rajwa, Burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko oraz lokalne media.

Do zawodów zgłosiło się 7 szkół powiatu cieszyńskiego. Najlepszą drużyną XX Turnieju Motoryzacyjnego okazał się Zespół Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznych z Cieszyna, drugie miejsce wywalczył Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących ze Skoczowa zaś trzecią lokatę zajęła jedyna damska drużyna turnieju z II LO im. Kopernika w Cieszynie.

Najlepszym kierowcą XX Powiatowego Turnieju Motoryzacyjnego został Artur Cieślar - uczeń gospodarzy - Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych z Międzyświecia.

Gratulujemy najlepszym wierząc, że umiejętność bezpiecznej jazdy przyda się w codziennym ruchu drogowym.

 

 

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.