Z Janem Pawłem II aż po krańce ziemi

Jan Paweł II – „najznakomitsza osobistość spod znaku orła” – stał się 17 maja przyczyną uroczystego i radosnego „zamieszania” w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie. Po raz dwunasty obchodziliśmy bowiem Dzień Patrona – największe święto szkoły, podczas którego każdego roku odkrywamy najwspanialsze karty z historii życia i pontyfikatu tego wielkiego Polaka.

Podczas akademii są z nami znakomici goście – ludzie ważni i cenieni w naszym mieście. Tak było również w tym roku, kiedy w murach „Trójki” mogliśmy powitać: burmistrza Skoczowa pana Mirosława Sitko, wiceburmistrza pana Andrzeja Bubnickiego, ks. proboszcza parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła Witolda Grzombę, inż. Ernesta Macheja, inż. Ludwika Heroka, doktora Józefa Drabinę, prezesa IMB Antoniego Kratkiego, dyrektora MZO Krzysztofa Kusińskiego, przewodniczącą Komisji Kultury i Oświaty panią Marię Sobik, radnych Marię Brodniewicz i Mateusza Rohnkę.

Akademię, której motywem przewodnim było hasło: „Z gniazda orłów aż po krańce ziemi” przygotowała klasa 3b pod opieką wychowawczyni – pani Teresy Koniewskiej. Uczniowie recytowali poetyckie strofy o słowiańskim papieżu J. Słowackiego oraz fragmenty „Medytacji nad Księgą Rodzaju” K. Wojtyły. Towarzyszyła im sugestywna prezentacja multimedialna autorstwa pani Lucyny Michenko i piękna oprawa plastyczna wykonana przez panią Sylwię Kwas.

Były ponadto tańce orłów i kontynentów przygotowane przez zespół „Merlin” pod opieką pani Darii Kur. Artystyczne doznania wzbogacały występy grupy wokalnej „Do-re-mi” prowadzonej przez pana Sławomira Chmiela. Zespół porwał widownię do wspólnego śpiewania piosenek z repertuaru Arki Noego: „Tak to tak, nie to nie. Dobro jest dobre, a zło jest złe”, „Taki duży, taki mały może świętym być”, „Zabierzesz mnie na drugi brzeg, za Tobą będę do nieba biegł”, których słowa nawiązywały do myśli  i działalności naszego Patrona.

Z beskidzkich ścieżek Karol Wojtyła powędrował do Rzymu, wędrował później po całym świecie, dając wszystkim ludziom, a szczególnie młodym,  drogocenne wskazówki do dalszego życia i postępowania, zachęcając do czynów wzniosłych oraz świętości. Artyści uświadomili nam, że też jesteśmy z „pokolenia orłów”. Mogliśmy tylko odpowiedzieć słowami hymnu Rodziny Szkół Jana Pawła II: ”My, Jana Pawła uczniowie, słowa Ojca w czyn chcemy przemieniać, pomagać ludziom i wciąż pamiętać”!

Po akademii swe podziękowania wyrazili: pani dyrektor Małgorzata Jasionowicz, która doceniła ogrom pracy nauczycieli i uczniów w jej przygotowanie oraz burmistrz Skoczowa - pan Mirosław Sitko, nie ukrywając emocji towarzyszących wspaniałemu występowi.

Kolejnym ważnym punktem programu była sztafeta „Szlakiem Jana Pawła II” – od Stadionu Miejskiego „Beskid” im. R. Kukucza na Kaplicówkę, w której wzięli udział wszyscy nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Na wzgórzu złożyliśmy kwiaty obok monumentu Jana Pawła II, odśpiewaliśmy „Barkę” i przekazaliśmy sobie iskierkę radości z rąk do rąk. To był ubogacający, pełen wzruszeń, niezapomniany dzień!

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją