Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Z Janem Pawłem II poważnie i na wesoło

25 maja został przeprowadzony w Szkole Podstawowej nr 3 w Skoczowie VIII   Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II – naszym Patronie. W jury zasiadły osoby znane lokalnej społeczności:  pani Anna Stefaniak-Bacza, pani Maria Broda oraz ksiądz Stanisław Lipowski. Honorowym członkiem jury była pani wicedyrektor Barbara Kraszewska.

Tematem przewodnim konkursu była 40. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły  na stolicę Piotrową i Jego wielki pontyfikat.     Do rywalizacji drużynowej przystąpiło siedem szkół podstawowych z naszej gminy. Każdy czteroosobowy zespół musiał wcześniej przygotować projekt mitry papieskiej, wykazać się znajomością treści zawartych w tekstach źródłowych oraz sprawnością  w zmaganiach na wesoło.

„Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie” i „Trudne słówka” – pod tymi tytułami kryją się konkurencje wymagające szczegółowej wiedzy uczestników na temat osób związanych z posługą kardynalską i papieską Bohatera konkursu oraz skomplikowanych nazw, często w języku łacińskim.

Natomiast  „Cicha woda brzegi rwie”, „Z górki na pazurki” oraz „Na ryby” to nazwy rywalizacji sprawnościowych, polegających na bieganiu           z wiosłem i kapeluszem, „jeżdżeniu” we czworo na nartach czy łowieniu „ryb”. Uczniowie we wspaniałym stylu  popisali się umiejętnością współpracy w grupie, ogromną wiedzą, zręcznością oraz zmysłem plastycznym.  Przygotowano nawet konkurencję dla opiekunów drużyn –      rzut kapeluszem kardynalskim, który miał zawisnąć na wieszaku. Zadanie okazało się tak trudne, że tylko jednej osobie udało się zakończyć je sukcesem.

Zabawa zabawą, ale wszyscy byli ciekawi podsumowania rywalizacji. I tak oto: I miejsce zajęła drużyna  z SP-3 w Skoczowie,                 II miejsce – drużyna z SP-5 w Ochabach, a  III miejsce ex aequo - drużyna z SP-1 w Skoczowie i z SP-6 w Pierśćcu.

Konkurs odbył się dzięki zaangażowaniu pań katechetek, Katarzyny Chrobok i Katarzyny Czujak, oraz polonistki, pani Izabeli Steciuk.

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją