Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

(Za)grajmy! Alternatywny Klub Gier Planszowych

(Za)grajmy! Alternatywny Klub Gier Planszowych - pomysł na oderwanie dzieciaków od ekranów" Jak zintegrować dzieci wokół wspólnego działania? Jaką zaproponować alternatywę dla wszechobecnych mediów cyfrowych?

My, dorośli, martwimy się tym, że współcześnie dzieci mają mniej możliwości nawiązywania realnych kontaktów, budowania relacji “twarzą w twarz”. Mamy pewien pomysł, jak temu zaradzić! Społeczność Alternatywnej Szkoły Podstawowej wzięła udział w programie Tesco “Decydujesz, pomagamy” i napisała projekt o tytule “(Za)grajmy! Alternatywny Klub Gier Planszowych”, którego przewodnim hasłem jest: “Nie siedź z głową wciąż w ekranie, pokochaj analogowe granie”.

Jego celem jest zintegrowanie młodych ludzi wokół atrakcyjnych i nowoczesnych gier planszowych, odciągnięcie ich od urządzeń cyfrowych na rzecz spędzanego wspólnie czasu, doświadczenie alternatywnych form bycia razem i nawiązywania relacji oraz zapewnienie atmosfery pełnej radości, zabawy i współpracy.

Nasza szkoła stawia sobie za cel zdrowy rozwój młodego człowieka w warunkach pełnego poczucia bezpieczeństwa, życzliwości oraz szacunku i wzajemnego zrozumienia. Utworzenie wymarzonego Klubu Gier Planszowych będzie dla nas szansą na wykreowanie takiej przestrzeni, w której możliwa będzie realizacja naszego celu.

Chcemy, żeby (Za)grajmy! Alternatywny Klub Gier Planszowych był dostępny dla całej społeczności miasta Cieszyn, dlatego też prosimy Was, drodzy Mieszkańcy Miasta Cieszyn, o pomoc. Żeby nasz projekt przeszedł potrzebujemy Waszych głosów.

Sukcesem jest fakt, że nasz pomysł został zaakceptowany przez organizatorów programu “Decydujesz, pomagamy” i dostał się do drugiego etapu - głosowania klientów Tesco.

Wesprzyjcie nasz projekt i oddawajcie swoje głosy w dniach 21 stycznia do 17 lutego w sklepach Tesco w Ustroniu i Skoczowie po każdorazowych zakupach. Zdobyty grant przeznaczymy w całości na zakup interesujących i nowoczesnych gier planszowych dostępnych zarówno dla dzieciaków z ASP jak i z innych szkół.

Chcemy stworzyć możliwość wartościowego spędzania czasu zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Postępy w głosowaniu oraz informacje o wszelkich działaniach w ramach projektu będą systematycznie raportowane na profilu Facebook’owym o nazwie “Decydujesz, pomagamy”. Dołącz do osób wspierających naszą inicjatywę. Naprawdę warto, dla naszych dzieci.

Karolina Czech Wicedyrektor ASP

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.