Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Zajęcia otwarte w SP2 w Cieszynie!

W dniu 6 lutego 2020 r. wychowawca klasy Ic mgr Beata Wlach w ramach edukacji wczesnoszkolnej przeprowadziła ,,zajęcia otwarte "dla rodziców.

Pani dyrektor mgr Katarzyna Surzycka przywitała rodziców i podziękowała za zaangażowanie i liczną frekwencję oraz zaprosiła do częstego odwiedzania naszej szkoły.

W pierwszej części zajęć rodzice wraz ze swoimi dziećmi zostali zaproszeni do ćwiczeń prowadzonych metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, polegających na umacnianiu pozytywnej więzi emocjonalnej, budowaniu szacunku i zaufania. Następnie wykonywali ćwiczenia ze ,,spadochronem" wymagające umiejętności zgodnej współpracy i dążenia do osiągnięcia wspólnego celu.

W drugiej części zajęć pierwszoklasiści pokazali rodzicom swoje umiejętności matematyczno - szachowe: wyróżniali linie poziome, ukośne i pionowe, określali współrzędne kwadratów np. d 3, e 5, h 8, przeliczali i porównywali liczby dwucyfrowe.

Losowali i poprzez dotyk rozpoznawali figury szachowe, omawiali ich sposoby poruszania się po szachownicy. Uczniowie ,, zamieniali się " w wylosowaną figurę i zajmowali określone miejsca na szachownicy. Objaśniali rodzicom: kiedy można stosować roszadę, co to jest ,,zamiana pionka'', jak wygląda ,,bicie w przelocie". Na koniec zajęć rodzice rozwiązywali zagadki szachowe polegające na matowaniu w 8 ruchach: Król + 2 Wieże  oraz w 9 ruchach: Król+ Hetman.

W ramach zajęć szachowych realizowany jest program pt.,,Dobra strategia. Szach i mat". ,,Zajęcia otwarte" miały na celu zachęcenie uczniów i ich rodziców do wspólnej gry w szachy oraz do odwiedzania szkoły :)

Beata Wlach

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.