Zbiorcze wyniki Octagon Team Cieszyn 7-12 2019

Podsumowanie drugiego półrocza zeszłego roku zawodników Octagon Team Cieszyn.

Tytuł Najlepszego klubu Amatorskiej Ligi MMA 2018 na 304 kluby w Polsce wędruje do Octagon Team Cieszyn - którego zawodnicy w ubiegłym roku wywalczyli 49 medali (26 złotych, 15 srebrnych, 8 brązowych), staczając łącznie 124 walki.

Tomasz Wawrzyczek (70kg) dopisał 3 zawodowe zwycięstwo w MMA na gali GCF 44 w Sokolovie (Czechy) dusząc zza pleców rywala w 1 rundzie. Martin Jaros (61 kg) w kolejnej zawodowej walce zdemolował w 30 sekund rywala na Octagon Fight Club 2 Frydek Mistek. Mateusz Legierski (75 kg) zawodowo zadebiutował w formule K1(odmiana kick – boksingu z kolanami) i w 2 rundzie przez latające kolano znowautował utytułowanego w sportach uderzanych Adama Piastowskiego. David Martinik (61 kg) wygrał decyzją sędziowska swoją pierwszą walkę na GCF 45 w Ołomuncu (Czechy). Zawodowy debiut tym razem w MMA Mateusz Legierski (70 kg) także może uznać za bardzo udany, poddał duszeniem zza pleców w 2 rundzie Kamila Czyżewskiego na gali PLMMA 76 w Białymstoku. Kolejną wygraną zawodową w MMA Mateusz (70 kg) dopisał na gali GSW 9 w Miedzychodziu dusząc rywala już w pierszej rundzie. Walkę amatorską na gali Massakra 3 w Gliwicach wygrał junior Klaudiusz Sławiczek (66 kg) przez TKO w pierwszej rundzie. Tym samym w zawodowych walkach zgromadziliśmy 6 wygranych walk.

Na Amatorskiej Lidze MMA w Świetochłowicach (ALMMA 156) końcem września zdobyliśmy złoto drużynowe na które złożyły się 3 złote, srebrny i 4 brązowe medale. Złota wywalczyli: Daniel Malinowski 66 kg senior, Dawid Rygiel 66 kg pierwszy krok,Jakub Pierwola 70 kg pierwszy krok. Srebro dla Kacper Kaczmarek 77 kg junior a brązy kolejno Samuel Anthony 61kg senior, Grzegorz Wojtusiak 61kg senior, Klaudiusz Sławiczek 66kg junior, Bartek Kawski 70kg pierwszy krok. Z kolei w formule NO GI medale wywalczyli: Paweł Pasz 93 kg białe pasy srebro, Wojtek Kryza Open białe pasy srebro oraz Nikodem Sztymon 66 kg białe pasy brąz.

W Chorzowie na hali Mosir odbył się turniej brazylijskiego Jiu-Jitsu "Copa Kids 3" gdzie najmłodsi zawodnicy Octagon Team Cieszyn zaznaczyli swoją obecność następującymi wynikami:

Kornelia Stankiewicz – złoto, Tadeusz Wiszniewski -złoto, Tymoteusz Wiszniewski-złoto, Piotr Cieślar -srebro, Miłosz Wojciech -srebro, Dawid Chruszcz-brąz, Szymon Kolondra -brąz, Kamila Baron-brąz.

Amatorskie Mistrzostwa Polski ALMMA w kategorii juniorów i kadetów chłopców oraz mistrzostwa Polski Centralnej kobiet odbyły się w Sochaczewie. ALMMA 160 przyniosła 3 medale: W kategorii juniorów MP Klaudiusz Sławiczek wywalczył srebro (66kg). W kategorii początkujących MP Kuba Pierwoła wywalczył brąz (70kg). Paulina Giemza zdobyła złoto w MP Centralnej (57kg).

Pod koniec roku w ostatnich zawodach dzieci Nasi najmłodsi zawodnicy przywieźli kolejne medale z Mistrzostw Śląska w Jiu-Jitsu sportowym. Kolejno: Miłosz Wojciuch U8 26kg złoto, Tymoteusz Wiszniewski U8 26kg złoto, Nikodem Zisenbach U10 24kg srebro, Dorian Zisenbach U15 34kg srebro, Filip Stoszek U10 38kg srebro, Tomasz Witek U10 +42kg brąz, Wojtek Gryboś U12 +50kg brąz.

Na grudniowych Mistrzostwach Polski Octagon Team Cieszyn wywalczył drużynowo Mistrzostwo Polski na zawodach ALMMA 163, które odbyły się w Sochaczewie!!! Mistrzowie Polski: Paulina Giemza - 57 kg senior, Grzegorz Wojtusiak - 61 kg senior, Tobiasz Le - 66 kg senior, Michał Pezda - 84 kg senior. Srebrni medaliści: David Martinik - 61 kg full contact, Patryk Martinik - 61 kg senior.

Krótko podsumowując najmłodsza kadra oraz juniorzy i seniorzy pokazali klasę na zawodach każdej rangi w Polsce i Europie. Trenerem jest Michał Mankiewicz a najmłodszych prowadzi Rafał Kareta. Nabór do klubu jest prowadzony cały rok.