Zdjęcia w plenerze

7 października uczniowie klasy I TF Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie, czyli rozpoczynający naukę w zawodzie FOTOTECHNIK, mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności fotografowania w praktyce.

Pod opieką pana Jerzego Rzechanka oraz Kariny Hyrnik z samego rana wyruszyli w plener, by zmierzyć się z jednym z najtrudniejszych, ale zarazem najwdzięczniejszym tematem, jakim jest fotografia dziecięca (w dodatku w ruchu :-)

W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym, uczniowie fotografowali dzieci z Przedszkola Publicznego w Pogórzu, próbując uchwycić radosne dziecięce zabawy w przyprzedszkolnym ogródku, jak również w sali zabaw. Musieli wykazać się umiejętnością odpowiedniego zastosowania ustawień manualnych swoich aparatów, gdyż pogoda niezbyt sprzyjała robieniu zdjęć, a wciąż poruszające się, rozbiegane "obiekty" również wymagały ciągłego dostosowywania ustawień.

Pan Rzechanek - nauczyciel przedmiotów zawodowych z fotografii - rozstawił sprzęt studyjny, potrzebny do wykonywania zdjęć portretowych. Omówił z uczniami zasady ich działania, odpowiedniego ustawienia oraz dostosowania parametrów aparatów do oświetlenia. Pokazywał także jak współpracować z małymi modelami, by odpowiednio ustawiali się do zdjęć. Po tej prezentacji każdy z uczniów również mógł fotografować dzieci, przy użyciu profesjonalnego sprzętu.

Nowym doświadczeniem dla młodzieży było także postawienie się w roli nauczyciela, gdyż dzieci chciały poznać budowę i działanie aparatu fotograficznego, a uczniowie chętnie im to prezentowali i wyjaśniali.

Na zdjęciach możecie zobaczyć naszych uczniów i ich profesora w akcji.

 Karina Hyrnik

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją