Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Złoto i srebro na Międzynarodowym Turnieju Kyokushin w Sieradzu

W sobotę 6 października 2018r. w Sieradzu odbył się XXI Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Sieradza. W turnieju wystartowało 280 zawodników reprezentujących 32 kluby z Polski, Rosji, Czech i Niemiec. Sędzią głównym był Shihan Andrzej Drewniak.
Dwuosobowa reprezentacja Cieszyńskiej Szkoły Karate zdobyła 2 medale:
Złoty medal wywalczyła Zuzanna Pasterny w kategorii juniorek +60 kg. Z uwagi na małą ilość zawodniczek w kategorii do 60 kg Zuzia musiała walczyć w kategorii +60 kg. Półfinałową walkę wygrała po dogrywce przez wazari, natomiast w walce o złoty medal zmierzyła się z zawodniczką o nieporównywalnych parametrach wagowych i wzrostowych (patrz zdjęcie). Jednak schodzenie z linii połączone z kontratakiem sprawiły, że już w regulaminowym czasie Zuzia kopnęła swoją rywalkę w głowę na tyle mocno, że sędziowie przyznali  jej pół punktu i w konsekwencji zwycięstwo.
Srebrny medal wywalczył Igor Wojacki w kategorii juniorów do 70 kg. Szczególnie piękną walkę stoczył w półfinale nokautując swojego rywala niskimi kopnięciami (low-kick). W finale natomiast musiał uznać wyższość aktualnego reprezentanta kraju na ME.
Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.
Zuzia Pasterny za parę dni wyjeżdża na zgrupowanie Kadry Polski do COS Zakopane szlifować dalej swoją formę - informuje Bogdan Kubica – prezes i trener. cieszyńskiego klubu.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.