Złoto i srebro na Ogólnopolskim Turnieju w Jastrzębiu

W dniu 4 listopada 2017 w Jastrzębiu-Zdroju odbył się IX Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin. W Turnieju wzięło udział około 370 zawodników z 34 ośrodków karate z całej Polski. Reprezentacja Cieszyńskiej Szkoły Karate Kyokushin była tym razem skromna - startowało pięciu zawodników w kumite.

Złoty medal w kategorii kadetów do 45kg zdobył Paweł Wojacki. Na uwagę zasługuje fakt, że kilka dni przed zawodami doznał kontuzji ręki i z bólem przystępował do kolejnych walk, które wygrał, w tym jedną przed czasem. Duże gratulacje za wynik i determinację mimo kontuzji.
Srebrny medal zdobyła Laura Branny w kategorii młodziczek do 45kg. Do finału doszła w pięknym stylu. W finale natomiast musiała uznać wyższość aktualnej mistrzyni Europy. A więc mogła po raz pierwszy zmierzyć się z zawodniczką należącą do czołówki Europy. Również gratulujemy sukcesu.
Pozostałym naszym trzem zawodnikom Igorowi Wojackiemu, Wiktorowi Liszce oraz Urszuli Wałach nie udało się przebić do strefy medalowej. Poszczególne kategorie były bowiem bardzo liczne i trzeba było wygrać kilka walk, żeby móc walczyć o medal. W kategorii juniorów młodszych +60kg, w której startował Igor Wojacki ważący 63kg, znaleźli się zawodnicy ważący zdecydowanie więcej od Igora, nawet 118kg. Jest to niespotykana rozpiętość wagowa w kategorii juniorów.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy, również tym spoza strefy medalowej. We wszystkich walkach było widać determinację i zaangażowanie do ostatnich sekund. Zebrane doświadczenie z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją