Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Żniwa na ostatniej prostej

W większości gospodarstw rolnych żniwa dobiegają końca, a rolnicy czynią pierwsze podsumowania. Uczniowie z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu, głównie kształcący się w zawodach technik rolnik i mechanik operator maszyn i pojazdów rolniczych, ciężko pracowali podczas tegorocznej kampanii żniwnej. Tak się składa, że okres lata jest czasem wytężonej pracy. Nie dla nich pora na wakacyjny odpoczynek. Spiętrzenie prac powoduje, że praktycznie żaden z naszych młodych rolników nie korzysta z czasu wolnego od szkoły. Warto zaznaczyć, że praca, choć ciężka, wydaje się nie być dla nich uciążliwa. Nigdy nie narzekają na swój sposób spędzania wakacji, a wręcz przeciwnie: z pasją podchodzą do wybranego przez siebie sposobu na życie i, co najważniejsze, nie wyobrażają sobie innej alternatywy. Jak co roku dokumentowali swoje prace podczas żniw zdjęciami i filmikami. Taka pasja na pewno sprzyja pokonywaniu trudności, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, a ponadto jest odskocznią od problemów jakie stwarza dzisiejsza rzeczywistość.

Zamieszczamy zdjęcia w większości autorstwa Mateusza Sojki, ucznia klasy czwartej technikum rolniczego, ale także nie mniej piękne naszych mechaników ze Szkoły Branżowej I Stopnia: Darka, Dominika, Michała, Pawła, Jakuba i innych. Więcej zdjęć jak również filmików rolniczych wykonanych przez uczniów można zobaczyć na szkolnym, rolniczym profilu AgroM, który prowadzimy dla pasjonatów tej branży, którzy są uczniami naszej szkoły (ale nie tylko). W załączeniu również linki do filmików o żniwnej treści, którego autorem jest Mateusz Zoń.

Filmiki: 1/ https://www.youtube.com/watch?v=Gp4t-MPCy_w&t=16s

            2/ https://www.youtube.com/watch?v=dxNmyPEjrHk

Zespół ds. promocji szkoły

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.