Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Żniwowy survival

Upalne wakacje przekroczyły już półmetek, a intensywna praca w gospodarstwach rolnych nadal trwa. Żniwa w tym roku, choć znacznie przyspieszone, są naprawdę niełatwe z uwagi na warunki pogodowe, które mocno dają się we znaki naszym rolnikom. Wysokie temperatury i gwałtowne burze są szczególnie uciążliwe przy planowaniu i wykonywaniu prac  w rolnictwie. Uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu z zawodu technik rolnik i mechanik operator maszyn i pojazdów rolniczych w całości swój czas poświęcają pracy przy żniwach. Czy narzekają na cokolwiek?  Nic bardziej mylnego! Praca to ich pasja, mimo że niejednokrotnie trwa od bladego świtu do późnej nocy. Ci, którzy nie posiadają własnych gospodarstw rolnych, znajdują zatrudnienie u zaprzyjaźnionych gospodarzy lub w okolicznych instytucjach rolniczych. Nasz tegoroczny absolwent Kamil już od końca czerwca jest pełnoetatowym kombajnistą w Rumunii i świetnie tam sobie radzi. Nie straszna mu jest praca po kilkanaście godzin dziennie. Na pytanie: „Kiedy odpoczywasz?” odpowiada: „W zimie będę miał czas dla siebie”. Po raz kolejny rzeczywistym okazuje się fakt, że kto kocha swoją pracę ten nie pracuje. Taka postawa naszych uczniów powoduje, że w przyszłości na pewno będą ludźmi doceniającymi wartość pracy, szanującymi godność drugiego człowieka i otaczające środowisko.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-12 17:41:55
wyśmienity cwaniaczek: TYŚ QWA WIDZIOŁ SURVIWAL !!!! W KLIMATYZOWANYM KOMBAJNIE/TRAKTORZE z amortyzowanym zicem i zimnym piwkiem w stojaku na napoje.....nosz qwa tać :)
2019-08-12 17:42:05
wyśmienity cwaniaczek: TYŚ QWA WIDZIOŁ SURVIWAL !!!! W KLIMATYZOWANYM KOMBAJNIE/TRAKTORZE z amortyzowanym zicem i zimnym piwkiem w stojaku na napoje.....nosz qwa tać :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.