Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

ZSB w Pec pod Sněžkou

W miniony piątek, tj. 12.10.18r. grupa uczniów i nauczycieli ZSB w Cieszynie wróciła z pięciodniowego pobytu w czeskich Karkonoszach. To pierwszy etap projektu „Chranime si Evropu” w ramach programu Erasmus+, realizowanego we współpracy ze szkołami partnerskimi z Hawierzowa i Żyliny. Celem projektu jest m.in. pogłębianie zainteresowań uczniów w zakresie ochrony bogactwa naturalnego Europy.

W ramach pierwszej mobilności uczestnicy pod opieką przewodnika górskiego odbyli wycieczkę ekspercką do Karkonoskiego Parku Narodowego, poprzedzoną prezentacją multimedialną na temat ochrony przyrody w Karkonoszach. W kolejnych dniach w ramach rozwijania sportowej i turystycznej aktywności uczniów zorganizowano wspinaczkę na Śnieżkę, wycieczkę na koloběžkach oraz spacer „ścieżką przyrodniczą w koronach drzew” połączoną z wykładem przewodnika na temat ochrony zasobów w Karkonoskim Parku Narodowym. To realizacja kolejnego celu projektu, czyli włączanie nowoczesnych trendów w edukację środowiskową. Ukoronowaniem kilkudniowych warsztatów z udziałem uczniów z partnerskich szkół było przygotowanie wspólnego plakatu pt. „Chronimy Europę” oraz wernisaż powstałych wcześniej prac.

Powyższe działania i aktywności pomogły w integracji naszej młodzieży z uczniami z Czech i Słowacji. Niezapomniane wrażenia zawdzięczamy także rewelacyjnej jesiennej aurze, dzięki czemu Karkonosze odsłoniły w pełni swoje piękno.

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją