Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zuzanna Pasterny Mistrzynią Śląska Karate Kyokushin

Bardzo dobry występ zanotowała Zuzanna Pasterny na XXXIX Mistrzostwach Karate Kyokushin Makroregionu Śląskiego, które odbyły się w Gliwicach 16.03.2019. Zuzia zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Makroregionu Śląskiego w kategorii kumite juniorek +60 kg.
Zawodniczka Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin walkę ćwierćfinałową i półfinałową wygrała imponująco przed czasem przez ippon.  Natomiast do finału rywalka Zuzi nie przystąpiła i poddała walkę z powodu kontuzji.
Podkreślić należy również fakt, że wskutek połączenia dwóch kategorii, Zuzia startowała w wadze +60 kg, a nie w swojej koronnej do 60 kg. Według regulaminu bowiem, w turniejach rangi mistrzowskiej musi być odpowiednia ilość zawodników. W przeciwnym razie łączy się kategorie. Jest to słuszne, bo nie dochodzi do sytuacji, kiedy na przykład dwóch zawodników danej kategorii z tytułu samego udziału zdobywa tytuł mistrza czy wicemistrza – mówi Bogdan Kubica prezes i trener cieszyńskiego klubu.
Drugi zawodnik Cieszyńskiego Klubu karate Kyokushin Igor Wojacki, wystąpił w kategorii kumite juniorów do 70 kg. Niestety uraz kolana uniemożliwił mu w ćwierć finale kontynuowanie dalszej walki.
Sędzią głównym Mistrzostw był Shihan Andrzej Drewniak, a sędziami z cieszyńskiego klubu byli: Darek Kubica i Andrzej Pasterny.
Gratulujemy.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją