Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

8 medali dla Cieszyńskiego Kyokushin

IV Turniej Karate Kyokushin – Będzin.
W dniu 7 maja 2022r. w Będzinie odbył się IV Turniej Karate Kyokushin z udziałem ponad 400 zawodników z 30 klubów.
Cieszyński Klub Karate Kyokushin reprezentowało trzynastu zawodników, którzy zdobyli osiem medali: dwa złote, dwa srebrne i cztery brązowe.
Jeżeli chodzi o kumite, to w związku z tym, że ograniczono do minimum kategorie wagowe w poszczególnych przedziałach wiekowych, postawione zostały zawodnikom szczególnie wysokie wymagania polegające na tym, że niektórzy musieli zmierzyć się z rywalami o znacznie większych parametrach fizycznych, natomiast aby dostać się do strefy medalowej trzeba było wygrać dwie lub najczęściej trzy walki. Oczywiście później jeszcze dwie walki o złoty medal.
Złoty medal dla Klubu zdobyła Lena Santarius. Jedną ze swoich walk wygrała przed czasem, pozostałe przez waza-ri. Drugi złoty medal zdobył Odyseusz Matysiak, który wszystkie swoje walki wygrał przez waza-ri.
Srebrny medal zdobyła Maja Urbanek, która doszła do finału wygrywając przed czasem wszystkie swoje pojedynki. Niestety w finale musiała uznać wyższość rywalki. Drugi srebrny medal zdobył Adam Szydłowski, który w finale przegrał z przeciwnikiem zdecydowanie przewyższającym go warunkami fizycznymi. Należy dodać jeszcze, że Adam zdobył również brązowy medal w konkurencji kata.
Brązowe medale w swoich kategoriach zdobyli Wiktoria Urbanek, Karolina Wachholz i Adam Sieradzki.
Nie udało się przebić do strefy medalowej Maksymilianowi Wojtasowi pomimo wygrania dwóch pojedynków. Podobna sytuacja spotkała Jana Sieradzkiego, Kamilę Kozłowską (debiut) i Aarona Ostrowskiego.
Debiutująca Bibianna Olszar oraz Viktoria Cieślar pomimo przegranych swoich pojedynków zdobyły cenne doświadczenie w tego rodzaju turniejach.
Sędzią głównym zawodów był Shihan Janusz Piórkowski 5 DAN natomiast z ramienia Cieszyńskiego Klubu Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny. Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica, a opiekunem Mirosław Urbanek. Organizatorem Turnieju był Zagłębiowski Klub Karate Kyokushin kierowany przez Sensei Artura Srokę 4 DAN.
Gratulujemy zawodnikom osiągniętych rezultatów i jak zawsze dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie.
Start zawodników klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna oraz Elektrometalu Cieszyn.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.