Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Adwent w SPTE - szkole, która łączy

Adwent to czas radosnego oczekiwania na świąteczne zapachy, kolory i nuty, i na prezenty też! Ale rzecz jasna najbardziej na to, co dla każdego chrześcijanina najważniejsze: na to, by Słowo stało się Ciałem.  

W naszej wyjątkowej szkole - w Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego, w której obok siebie uczą się, bawią i rozwijają uczniowie różnych wyznań, doceniamy chyba ten czas szczególnie. Możemy się poznawać na co dzień, przyglądać się sobie i dostrzec to, że tak naprawdę nie różnimy się szczególnie. Podzielamy najważniejsze wartości: otwartość, tolerancję, dobro, pracowitość, tak samo cieszymy się ze świetnej zabawy, która każdego dnia towarzyszy nam w naszej szkole, tak samo doceniamy wiedzę, którą w SPTE zdobywamy.

W tym roku w adwentowym czasie towarzyszą nam myśli o tych, którzy nie mogą otwarcie wyznawać swojej wiary. Bo troska o skrzywdzonych i tych, którzy mają się w życiu trudniej niż my – to jedna z cech, która łączy nas wszystkich w SPTE. Właśnie dlatego tak chętnie angażujemy się w różnorodne akcje charytatywne. Bo kiedy chcemy dzielić się dobrem, nieważne jest to, co nas różni, ważny jest cel, do którego dążymy.

A.C.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.