Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Bardzo udany start zawodników Cieszyńskiego Kyokushin na VII Pucharze Śląska Dzieci i Młodzieży

W dniu 4 czerwca 2022r. w Rudzie Śląskiej odbył się VII Puchar Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin, w których wzięło udział 345 zawodników z 28 klubów.
Cieszyński Klub Karate Kyokushin zdobył łącznie dziewięć medali, w tym: pięć złotych, dwa srebrne i 2 brązowe, co dało w klasyfikacji drużynowej bardzo dobre trzecie miejsce.
Złoty medal i puchar w kategorii juniorek zdobyła Wiktoria Urbanek. Stoczyła trzy pojedynki wszystkie wygrywając przed czasem.
Drugi złoty medal dla Klubu wywalczyła w kategorii juniorek młodszych Maja Urbanek, pokonała dwie rywalki, również obie walki zakończyły się przed czasem. Należy więc zauważyć, że Wiktoria i Maja wygrywając w sumie pięć pojedynków przed czasem ustanowiły niezaprzeczalny rodzinny rekord.
Trzeci złoty medal zdobył w kategorii młodzików Maksymilian Wojtas. W drodze do zdobycia pucharu pokonał trzech rywali, w tym jednego w ciągu 30 sekund.
Kolejny złoty medal i puchar zdobyła w kategorii kadetek Lena Santarius. Pokonała pięć rywalek, przy czym w finale stoczyła ciężką walkę z zawodniczką o nieporównywalnie większych parametrach fizycznych i stopniu zaawansowania. Lena w ostatnich sekundach trafiła swoją rywalkę mocnym kopnięciem okrężnym w głowę, co było dla wszystkich dużym zaskoczeniem a Lenie dało zwycięstwo.
Piąty złoty medal w kategorii kadetów zdobył Adam Sieradzki. Wygrał cztery walki, w tym dwie zakończył przed czasem.
Srebrne medale zdobyli: Odyseusz Matysiak, w kategorii kadetów młodszych – dwa pojedynki wygrał, w finale musiał uznać wyższość swojego rywala oraz Karolina Mruszczyk w kategorii kadetek młodszych. Wygrała trzy walki. Należy dodać, że dla Karoliny był to debiut i to wyjątkowo udany.
Brązowy medal wywalczył w kategorii kadetów Adam Szydłowski wygrywając dwie walki przez waza-ri oraz Jan Sieradzki w kategorii kadetów młodszych wygrywając również dwie walki.
Nie udało przebić się do strefy medalowej Bibiannie Olszar i Aaronowi Ostrowskiemu.
Dzięki wspaniałej postawie zawodników, w kategorii kumite (walka) dzieci i młodzieży, Cieszyński Klub okazał się najlepszym klubem na Śląsku.
Sędzią głównym zawodów był Shihan Edward Urbańczyk natomiast z ramienia Cieszyńskiego Klubu Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny. Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica, a opiekunem Mirosław Urbanek. Organizatorem Pucharu był Rudzki Klub Karate Kyokushin.
Gratulujemy zawodnikom osiągniętych rezultatów i jak zawsze dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie.
Start zawodników klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna oraz Elektrometalu Cieszyn.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.