Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Cieszyski wehikuł czasu

Cieszyn jest piękny, przebogaty w zabytki, tajemnice, legendy i DUCHY!!! Przekonała się o tym naocznie grupa dzieci, młodzieży i dorosłych z Kończyc Małych. Uczestnicy wycieczki przesiedli się z wygodnego pociągu Kolei Śląskich do wirtualnego CIESZYŃSKIEGO WEHIKUŁU CZASU, którym zostali zabrani przez dwóch pozytywnie zakręconych przewodników z PolandPilot aż do czasów, kiedy Leszko, Mieszko i Cieszko założyli cieszyński gród. Z pomocą smartfonów poprzez zabawę poznawali topografię Cieszyna, jego historię i dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat przepięknego Grodu Trzech Braci, m.in. co łączy Cieszyn z Wenecją. Korzystając z aplikacji dzieci w aktywny i niekonwencjonalny sposób zwiedzały miasto rozwiązując zagadki, szarady i rebusy oraz wykonując różnorodne zadania nakreślone przez fabułę gry. Całość spowita była mgłą tajemnic, baśni i legend cieszyńskich...

Po ukończeniu gry uczestników czekało wejście do Rotundy św. Mikołaja i Wacława oraz Wieży Piastowskiej, z której mogli podziwiać panoramę miasta i okolicznych gór. Kolejną stacją przystankową CIESZYŃSKIEGO WEHIKUŁU CZASU był warsztat rzemieślniczy Mistrza Jerzego Wałgi – znanego i renomowanego rusznikarza, najprawdopodobniej ostatniego przedstawiciela tego ginącego zawodu w Europie. W warsztacie Mistrza dzieci mogły podziwiać tzw. Cieszynki – bogato zdobione paradne strzelby myśliwskie. Ostatnim etapem podróży w czasie była wizyta w cieszyńskim Teatrze im. Adama Mickiewicza, gdzie Pan Dyrektor odkrył przed dziećmi sekrety i tajemnice teatralne – pokazał m.in.kulisy, scenę i budkę suflera. Wycieczka zakończyła się wspólnym pałaszowaniem lodów na cieszyńskim Rynku. Uczestnicy byli zachwyceni – i nie wiadomo kto bardziej: dzieci czy dorośli. Przewodnicy PolandPilot zapraszają również Was do wspólnego odkrywania tajemnic Cieszyna i podziwiania piękna naszej Małej Ojczyzny.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-08-24 15:23:55
w.s.b: Powinno rozpocząć się dyskusje na temat tej żenującej legendy która jest tylko marną kopią wymyśloną na potrzebę chwili. Prawdziwa legenda o założeniu Cieszyna to książę Cieszymir. Słowiański wódz plemienia Goleszycow.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.