Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Dawid Sikora-uczeń ZSGH w Wiśle w krajowej czołówce konkursu barmańskiego MONIN CUP JUNIOR

Oto duma wiślańskiego Patelnioka - uczeń Dawid Sikora z klasy 4 (już niedługo technik żywienia i usług gastronomicznych).
Kilka dni temu w Warszawie odbył się Ogólnopolski Konkurs Młodych Barmanów "Monin Cup Junior", w którym wzięło udział 20 najlepszych szkół z całego kraju. Organizatorem konkursu jest MONIN -prestiżowa marka rekomendowana dla profesjonalistów z branży barowej i gastronomicznej. W konkursie oceniana była umiejętność rozpoznania syropów marki Monin po smaku i zapachu (tzw. blind test), własnoręczne wykonanie dekoracji na miejscu pod czujnym okiem jury oraz wykonanie na żywo przed publicznością i jury czterech porcji bezalkoholowego drinka według autorskiej receptury, zapadającego w pamięć, bo tegoroczna edycja konkursu barmańskiego przebiegała pod hasłem przewodnim, „Sharing Memorable Moments”! Występ oceniały dwie niezależne komisje. Jedna pod kątem technicznego przygotowania z zachowaniem klasycznego kanonu zasad tworzenia napoju oraz druga pod kątem smaku, zapachu i wyglądu. W klasyfikacji ogólnej Dawid zajął wysokie 4 miejsce w Polsce. 
Gratulujemy i pękamy z dumy!
Ucznia przygotował do konkursu p.Dawid Kołaczyk, nauczyciel przedmiotów gastronomicznych.
 
źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.