Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Dzień Dziecka w SPTE

SPTE na Dzień Dziecka

Budynek Szkoły Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego od marca zastygły w dziwnym letargu powoli budzi się do życia. Działa już świetlica, ale ciągle nie jest to zwyczajna szkolna codzienność.  Dzisiaj wiemy już, że zwyczajnie i po staremu nie będzie aż do wakacji. I chociaż nauczyciele dwoją się i troją, tworzą animacje, prezentacje, nagrywają filmy, prowadzą konsultacje wideo, korzystają z nowoczesnych technik, wszyscy mamy świadomość, że żaden z tych pomysłów nie zastąpi bezpośredniego kontaktu. Spojrzenia w oczy ucznia, w których można odczytać zrozumienie albo brak zrozumienia tematu, uśmiechu, przyjaznego uścisku.

Zdalne nauczanie w SPTE przebiegło dosyć sprawnie dzięki temu, że wszystkie zajęcia zostały umieszczone na jednej platformie. W tej wirtualnej szkole wystarczy uchylić drzwi danej sali i już ma się dostęp do materiałów z poszczególnych przedmiotów. Działa też wirtualna świetlica, z której można zaczerpnąć pomysły na spędzenie wolnego czasu, dokonać mniejszych i większych odkryć, podpatrzeć co robią inni, posłuchać muzyki czy książki czytanej przez panią z biblioteki.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy nieźle radzą sobie w tej nowej rzeczywistości, znajdują nawet czas na to, żeby dzielić się swoją kreatywnością, przesyłają zdjęcia swoich prac, filmy, tworzą, śpiewają, grają, piszą, podejmują nasze wyzwania, są niespożytym źródłem inspiracji dla nas - nauczycieli.

Jesteśmy wdzięczni rodzicom, którzy są ogromnym wsparciem w tych trudnych czasach. Dziękujemy za każdy rodzaj zaangażowania i za ciepłe słowa.

Oczywiście tęsknimy! A z okazji Dnia Dziecka postanowiliśmy pokazać, że przy odrobinie chęci dziecięcy zachwyt światem można zatrzymać w sobie na zawsze. Dzięki pomysłowi pani z muzyki nauczyciele  SPTE nagrali w 21 różnych miejscach - każdy jak mógł i gdzie mógł - bajkę dla swoich uczniów. Uczniowie próbowali rozpoznać głosy czytających, a może i ktoś z Państwa rozpoznaje, któryś z głosów?

Nagrania można wysłuchac na stronie szkoły i na szkolnym profilu na FB albo tutaj (link należy skopiować i wkleić do dowolnej przeglądarki):

https://drive.google.com/file/d/1U03gGXXKayQu4cGybzIfJcNe4kVVR0Zz/view?usp=sharing

Wszystkim życzymy, żeby każdy dzień miał zapach czekolady i wszystkie kolory tęczy. Niech za każdym zakrętem czeka na was nowe odkrycie. Miejcie szeroko otwarte oczy, głowy i serca.

Tego, wszystkim dzieciom - tym małym i dużym, życzą nauczyciele Szkoły Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.