Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Dzień jabłka i kawy w ZSGH Wisła

W Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im.Wł.Reymonta w Wiśle jeszcze czujemy unoszący się zapach jabłek, cynamonu i kawy... Jesienne aromaty były tłem  (a może tematem?) imprezy pn. „Dzień jabłka i kawy". Na wspólne świętowanie zaprosiliśmy ósmoklasistów ze szkół podstawowych z Wisły Głębiec, Istebnej oraz Pielgrzymowic.

Na gości w pięknie udekorowanej szkole poza poczęstunkiem czekały gry i zabawy prowadzone przez uczniów "Patelnioka". Nasze klasy turystyczne miały okazję po raz kolejny wprawić się w rolę animatorów czasu wolnego, a przyszli gastronomowie zadbali o show podczas  pokazów barmańskich i baristycznych. Zaproszeni gości rozwiązywali zagadki geograficzne oraz puzzle biologiczne, dopasowywali sztućce do odpowiednich dań oraz potrawy do kraju pochodzenia a także odwiedzili English Cafe, gdzie z dumą prezentowaliśmy nasz nowy nabytek - profesjonalny ekpres do kawy.  To nie koniec niespodzianek -  w trakcie imprezy można było także zwiedzić Polonistyczny Raj - idealny dla humanistów i nie tylko, podejrzeć pracę uczniów klasy ekonomicznej prowadzących Szkolne Miniprzedsiębiorstwo, jak również samemu stanąć za kasą fiskalną, by poczuć się jak prawdziwy handlowiec - przyszły biznesmen. Zgodnie z polską gościnnością, nie mogliśmy pozwolić, aby nasi goście wracali do domu głodni, dlatego poczęstowaliśmy ich pieczonym jabłkiem, szarlotką oraz innymi smakołykami, w których to właśnie jabłko odgrywało rolę główną.

Do zobaczenia w Patelnioku!

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.