Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

DZIEŃ KOSTKI RUBIKA W SPTE

Światowy Dzień Kostki Rubika obchodzony jest 17 kwietnia. Jeszcze przed świętami postanowiliśmy w Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego zachęcić do układania tej niesamowitej łamigłówki - w jej różnych odsłonach. Podczas przerw można było spróbować swoich sił, układać według instrukcji lub obserwować jak z tą umiejętnością radzą sobie nasi szkolni mistrzowie :)

Odwiedził nas też Olek Hansel z klasy 8a, który opowiedział nam o tym jak zaczęła się jego przygoda z kostką Rubika, wskazał zalety wynikające z nauki jej układania oraz podzielił się z nami kilkoma ciekawostkami.

Był też czas, aby wyłonić najszybszego szkolnego układacza kostki Rubika. W rywalizacji wzięło udział 13 śmiałków. W kategorii kostki 2x2x2 niepokonana była Julka Słobodzian z klasy 6b, której wystarczyło nieco ponad 9 sekund (dokładnie 00:09:72) aby kostka była ułożona. W przypadku kostki 3x3x3 najszybszy był Krzyś Kłoda z klasy 4a, który zadanie wykonał 32 sekundy (dokładnie 00:32:32).

Obserwowanie ich w akcji było imponującym doświadczeniem!

M.G.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.