Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Finisaz Renaty Zięby „Serce na szlaku”

We wtorkowy wieczór 05.03.2019 w Restauracji Ekotradycja odbył się Finisaż wystawy „Serce na szlaku” . Była to autorska wystawa Renaty Zięby, jak mówi pani Renia „Jestem na co dzień związana z aparatem”.

Gdy zebrała się dosyć spora grupa fanów pani Reni zabrała głos pani Bożena Duda – Oździańska wraz z mężem Adamem mówili jak doszło do tej wystawy, następnie zabrała głos autorka zdjęć Renata Zięba która dziękowała za możliwość pokazania swojej wystawy oraz jak chodziła po Beskidach zimą utrwalając przepiękne widoki które teraz można było zobaczyć. Po pani Reni zabrał głos Prezes Klubu Fotograficznego „START” Cieszyńskiego Oddziału PTTK „Beskid Śląski” Andrzej Kowol, mówił o dokonaniach Renaty Zięby jako fotografika o tym że w ostatnim czasie uzyskała tytuł Instruktora Fotografii Krajoznawczej PTTK co nie było łatwym dokonaniem.

  • Pani Renato kilka słów o wystawie, co pani chciała pokazać?

  • Jest to moja czwarta indywidualna wystawa fotograficzna, Tym razem chciałam pokazać piękno zimy podczas wędrówek po Beskidzkich szlakach. W trakcie jednej z wędrówek namalowałam serce na szlaku aby pokazać innym wędrującym że do gór podchodzi z miłością oraz z szacunkiem. Wtedy powstało hasło a zarazem tytuł dzisiejszej wystawy „Serce na szlaku”.

  • Pani Renato może kilka słów dla organizatorów?

  • Tak. Przed wszystkim chciałam podziękować właścicielom restauracji Ekotradycja Państwu Bożenie i Adamowi Duda – Oździńskim oraz Annie Kańskiej – Górniak za koordynacje wystawy. Chciałam także podziękować Prezesowi cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego Michałowi Kuzykowi oraz Prezesowi Klubu Fotograficznego „START” Andrzejowi Kowolowi za współprace i wsparcie, oraz wszystkim którzy przybyli na finisaż.

  • Coś o sobie na zakończenie?

  • Jestem absolwentką policealnej szkoły o kierunku fototechnik - dyplomowany, studiowałam również animację społeczno - kulturalną z turystyką kulturalną, a pracę mgr pisałam na temat - rodzina wielopokoleniowa w fotografii. Od paru lat jestem członkiem Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Klubu Fotograficznego „START" przy Oddziale PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie. Od 2018 jestem Instruktorem Fotografii Krajoznawczej. Fotografia jest dla mnie pasją, którą staram się rozwijać, a w wolny czas spędzać z "przyjacielem" - aparatem lustrzanką. Jestem poszukiwaczem fotografii, w wizjerze bacznie obserwując krajobraz.....

  • Dziękuję bardzo za rozmowę.

 

Foto. Renata Zięba

Andrzej Kowol

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją