Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Głusi spotykają się online

   Możliwość zarażenia się koronawirusem i okres kwarantanny jest szczególnie trudny dla osób Głuchych. Niestety nie możemy spotkać się i uczestniczyć wspólnie w warsztatach i spotkaniach ale chcemy być razem i w tym celu realizujemy zajęcia online.

   W ramach projektu „Miganie jest cool”, który został dofinansowany ze "środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu ofert na rok 2020”, nasza instruktorka, pani Bożenka przy pomocy 12-letniego Kuby, który był operatorem filmu, nagrała zajęcia z robienia pięknych kartek okolicznościowych i ozdób wiosennych. W filmie, krok po kroku widzimy w jaki sposób można stworzyć własnymi rękami coś ciekawego i pięknego, co jest jednorazowe, niepowtarzalne i nasze. Film jest tłumaczony na język migowy a z jego obejrzenia mogą skorzystać nie tylko osoby głuche ale również słyszące.

   Mamy nadzieję, że film się spodobał a po jego obejrzeniu zaprosiliśmy do tworzenia własnych filmów z tworzenia ciekawych ozdób. Już niedługo po wyświetleniu filmu mieliśmy pierwszy odzew – Radek i Agnieszka pokazali nam swoje prace. Czekamy jeszcze na inne filmy a najciekawsze z nich otrzymają nagrody książkowe.

W imieniu członków Skoczowskiego Stowarzyszenia Głuchych

Sylwia Cz.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.