Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Głusi spotykają się online

To już kolejne spotkanie online członków Skoczowskiego Stowarzyszenia Głuchych i realizacja projektu „Miganie po zdrowie”. Tym razem tematem naszych warsztatów jest „Jajko w codziennym żywieniu”. Projekt został dofinansowany ze "środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu ofert na rok 2020”. Zajęcia prowadziła nasza instruktorka, która nagrała krótkie przykładowe filmiki o robieniu potraw z jajek. Na filmie widzimy jakie produkty są nam potrzebne i jakie czynności musimy wykonać by sporządzić coś smacznego. Film jest tłumaczony na język migowy a z jego obejrzenia mogą skorzystać nie tylko osoby głuche ale również słyszące.

Mamy nadzieję, że filmy się spodobały a po ich obejrzeniu zaprosiliśmy do tworzenia własnych filmów z przygotowania potraw z jaj. Niemal zaraz po wyświetleniu filmów mieliśmy odzew – Radek, Agnieszka, Agata, Dawid pokazali nam swoje działania w kuchni. Wszystkie potrawy wyglądały wyjątkowo smacznie a Dawid pokazał nam, że jajko może stać się pięknym tulipanem. Czyżby był to ciekawy pomysł na urodzinowo-świąteczne śniadanko od męża? Czekamy jeszcze na inne filmy a najciekawsze z nich otrzymają nagrody.

 W imieniu członków Skoczowskiego Stowarzyszenia Głuchych

Sylwia Cz.

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.