Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Gotowanie na odległość

Pomimo wielu obaw i niewiadomych dotyczących zdalnego nauczania, w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu staramy się  jak najlepiej odnaleźć w nowej rzeczywistości. W przedmiotach teoretycznych łatwiej poradzić sobie z realizacją podstawy programowej. Nie jest to jednak już tak oczywiste przy realizacji założeń programowych w przedmiotach zawodowych.  Do prowadzenia zdalnej edukacji wykorzystujemy różne kanały. Nauczyciele przedmiotów zawodowych wypracowują coraz to lepsze metody prowadzenia zajęć aby wesprzeć naszych uczniów w czasach, gdy  szkoła nie funkcjonuje w tradycyjnej formie.

Bardzo przydatne w przekazie są komunikatory internetowe dzięki, którym komunikujemy się z uczniami. Korzystamy również z platform edukacyjnych rekomendowanych przez MEN. Zajęcia gastronomiczne zostały także przeniesione do wirtualnego świata i prowadzący ich nauczyciele oraz spora uczestnicząca w nich grupa naszych uczniów z zawodu kucharz i technik żywienia i usług gastronomicznych wypracowali sposób na ich realizację. Trzeba przyznać, że efekty są znakomite a świadczą o tym  załączone do artykułu kolaże wykonywanych dań. Jak się okazuje nie ma rzeczy niemożliwych i można sobie poradzić ze zdalną edukacją zawodową ale to dzięki nauczycielom, którzy są w stałej gotowości do udzielania pomocy uczniom oraz korzystającym z ich wskazówek młodym adeptom sztuki kulinarnej.

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.