Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Jak oswoić szkołę i przedszkole? W placówkach TE doskonale to potrafimy! :)

Każda zmiana to wyzwanie, czują to szczególnie dzieci (i ich rodzice :) ), które rozpoczynają swoją przedszkolną i szkolną przygodę. Jak sprawić, by wejście w ten nowy świat było jak najmniej stresujące? Wiemy to w Przedszkolu i Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego.

Aby ułatwić zmianę, poznać nowych nauczycieli, oswoić przestrzeń I  zaprzyjaźnić się z nową rzeczywistością zaprosiliśmy naszych nowych wychowanków w swoje progi jeszcze w sierpniu.

Od 25 do 31 sierpnia w przedszkolu trwał tydzień adaptacyjny dla najmłodszych dzieci. Maluszki miały okazję przekonać się, że w PTE jest miło, wesoło i ciekawie.  Tematem przewodnim był "Kolorowy, podwodny świat". Dzieci doskonaliły swoje umiejętności poprzez zabawy dydaktyczne oraz aktywność ruchową, muzyczną i plastyczną. Korzystaliśmy z placu zabaw, dywanu interaktywnego, sali muzycznej oraz sali gimnastycznej. Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy kolorowe rybki, żółwie oraz ośmiornice. Tydzień upłynął w okamgnieniu, a początkowa niepewność i lęk przed nieznanym szybko ustąpiły na rzecz świetnej zabawy i dobrego samopoczucia.

Tymczasem w szkole podstawowej pierwszoklasistów na pomoc wezwał smok Bebzol, który bywa roztargniony i zdarza mu się czasem coś zgubić. 30 sierpnia na trop zaginionych zeszytów wyruszyli młodzi odkrywcy – nowi uczniowie SPTE. Jak prawdziwi detektywi rozwiązywali zagadki, kodowali, rozkodowywali, głowili się, szukali poszlak i śladów, a kiedy już złapali trop, szli jak po nitce do kłębka. I znaleźli! Spisali się doskonale - uratowali honor Bebzola, świetnie się przy tym bawiąc.

Po takich przygodach wrześniowa codzienność będzie z pewnością łatwiejsza. Za wszystkich nowych wychowanków trzymamy kciuki i zapraszamy do nas! Zarówno w Przedszkolu jak i w Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego są jeszcze wolne miejsca na różnych poziomach. Już nie możemy się na Was doczekać!

M.K., A.Cz.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.