Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Jan Paweł II - Patron na sto dwa!

17 lat temu Szkoła Podstawowa nr 3 obrała za Patrona Jana Pawła II. Od tego czasu, w dniu urodzin Karola Wojtyły, uroczyście świętujemy ten dzień.

18 maja swoją obecnością podczas akademii zaszczycili nas: Mirosław Sitko – burmistrz Miasta Skoczowa, Rajmund Dedio – przewodniczący Rady Miejskiej, Maria Sobik – przewodnicząca Komisji Kultury i Oświaty, ksiądz kanonik Witold Grzomba – proboszcz Parafii św. Ap. Piotra i Pawła, ksiądz Alfred Borski – proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej, Łukasz Stępień - zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty, Mateusz Rohnka – radny Miasta Skoczowa, dr inż. Józef Drabina oraz inż. Ernest Machej.

W tym roku przypada 102. rocznica urodzin Jana Pawła II i właśnie ta symboliczna liczba była osią narracji akademii, prowadziła po ścieżkach wspomnień, by po raz kolejny uświadomić sobie, jak wspaniałym człowiekiem był nasz Patron - człowiekiem na sto dwa!

Konferansjerzy przedstawili pięć ,,portretów” Karola Wojtyły: ,,syna i kolegi na sto dwa”, ,,brata na sto dwa”, ,,młodzieńca na sto dwa”, ,,przyjaciela na sto dwa” i wreszcie ,,papieża na sto dwa”. Każdy z nich ukazywał nieprzeciętność jednego z najwybitniejszych Polaków, niezwykłe cechy, którymi wykazywał się już od dziecka. Opowieściom o Patronie towarzyszyły zdjęcia, krótkie filmy i wspaniale zaśpiewane piosenki przez szkolny zespół ,,Do-re-mi” przy akompaniamencie wiolonczelistki.

Na zakończenie akademii odbył się quiz dla uczniów w trzech kategoriach wiekowych: 1-3, 4-6 i 7-8. Chęć udziału zgłosiło wielu śmiałków. Okazało się, że uczniowie z ,,Trójki” mogą pochwalić się sporą wiedzą  na temat Patrona. Są też społecznością muzykalną i świetnie radzą sobie ze śpiewaniem, nawet dopiero co poznanych utworów.

Oby słowa hymnu Rodziny Szkół Jana Pawła II głęboko zapadły w serca uczestników tego szkolnego święta: ,,My, Jana Pawła uczniowie, słowa Ojca w czyn chcemy przemieniać, pomagać ludziom i wciąż pamiętać”… Oby to spotkanie z ,,człowiekiem na sto dwa” zainspirowało do odkrywania ,,supermocy”, które są w każdym z nas, do działania i osiągania celów, by również być kimś na sto dwa.

Po akademii swoimi refleksjami i przemyśleniami podzieliła się z uczniami pani dyrektor Małgorzata Jasionowicz oraz pan burmistrz Mirosław Sitko. Mówili o niezwykłym ,,podarunku”, jakim jest Patron szkoły, zachęcali do wzorowania się na nim i zwracania do niego w każdej trudnej sytuacji…

Świętowanie po części oficjalnej przybrało sportowy wymiar. Cała społeczność szkolna udała się na Kaplicówkę, ale po drodze zatrzymała się, by dopingować siódmoklasistów, którzy biegiem pokonali trasę przejazdu Ojca Świętego z 22 maja 1995 roku: od stadionu miejskiego pod Krzyż Papieski na wzgórzu. Tam odśpiewaliśmy ,,Barkę” i przekazaliśmy sobie w mocnym uścisku iskierkę radości.

Po południu w Kościele Św. Ap. Piotra i Pawła została odprawiona uroczysta msza święta z udziałem pocztu sztandarowego, dyrekcji, nauczycieli, rodziców i uczniów w intencji całej społeczności szkoły.

Ten dzień obfitował w różnorodne przeżycia, które będą rezonowały w nas jeszcze długo...

Dzień Patrona zorganizowali: Agnieszka Krysta, Katarzyna Chrobok, Sławomir Chmiel i Sylwia Kwas.

 

 

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.