Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

KLASA 8 SPTE Z WIZYTĄ W SĄDZIE

Klasa 8a Szkoły Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego miała wyjątkową okazję przyjrzenia się pracy sędziego i prawników podczas rozprawy sądowej. Po powitaniu przez Prezes Sądu Rejonowego w Cieszynie – panią Magdalenę Adamiec-Madej uczniowie obserwowali przebieg rozprawy prowadzonej pod przewodnictwem doświadczonego sędziego Piotra Stanclika, po rozprawie pan sędzia cierpliwie odpowiadał na pytania młodzieży, podzielił się również spostrzeżeniami i anegdotami związanymi ze swoją pracą. Okazało się, że to nie koniec interesującej wizyty w sądzie, ósmoklasiści pod przewodnictwem pana Janusza Ligockiego, który jest kuratorem sądowym, mieli okazję zwiedzić cały budynek, zajrzeć w różne jego zakątki i wysłuchać ciekawych opowieści z nim związanych. Na koniec młodzież wykazała się spostrzegawczością i wiedzą historyczną. Ciekawe czy wiecie, czym różni się rzymska Temida od greckiej Justitii? Jak wyglądała pierwsza moneta jednozłotowa? Jakie znaczenie ma sędziowski łańcuch z orłem w koronie? I czym się różni sędzia od Wysokiego Sądu? Klasa 8a już to wie!

Dziękujemy panu Błażejowi Zabielskiemu za zorganizowanie tej niezwykle interesującej, „żywej” lekcji wiedzy o społeczeństwie.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.