Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Ławki ze stali i BARSZCZ SOSNOWSKIEGO...?

Jaka szkoda, że solidnie wyglądające ławki, wykonane z kwasoodpornej stali nierdzewnej  i w cale nie takie tanie (brutto ponad 3.000 zł) nie spełniają standardów, pozwalających na relaks i odpoczynek. Komfortowe siedzenia na ławce wykluczyło jej oparcie, które producent, nie wiedząc dlaczego, ustawił pod kątem dziewięćdziesięciu stopni. Kąt prosty oparcia powoduje, że siedzący pozbawiony jest wygody i przyjemności odpoczynku.

Zaraz ciśnie się pytanie, czy nikt z zamawiających te ławki, nie siedział na nich, oraz dlaczego z kilkudziesięciu wzorów, wybrano ten wzór? Trudno pojąć, czym kierowano się przy wyborze modelu ławki, ponieważ ten egzemplarz z powodzeniem mógłby startować w konkursie modeli nieudanych. Wygląda na to, że zaakceptowano najgorsze rozwiązanie, a zakupione dla Wisły dziesiątki ławek, służyć mają na lata społeczności wiślańskiej i gościom.

 

Z kolei otoczenie, w którym posadowiono owe ławki, jest dalekie od miejsca zadbanego i estetycznego. Tam, gdzie je ustawiono nie widać gospodarskiego oka. Wystarczy zajrzeć na teren wokół akwenu na Jonidle, gdzie kiedyś rozpoczęto jakieś roboty ziemne. Dzisiaj przypomina on raczej poligon wojskowy z rozjeżdżonym drogami, pełnymi błota i rowami wypełnionymi stojącą wodą, wokół których unosi się brzydki zapach i chmury rojących się owadów atakujących rowerzystów i spacerujących.

 

Niemałym też zmartwieniem tego zaniedbanego terenu na rzeką Wisłą jest groźna, toksyczna roślina, jaką jest barszcz Sosnowskiego. Przypadkowy kontakt, z tą silnie toksyczną rośliną, powoduje poważne poparzenia, alergię i wiele innych dokuczliwych, poważnych dolegliwości. Każdy taki przypadek kończy się wizytą u lekarza i nawet rok trwającym leczeniem. W takim otoczeniu, ławki te pasują jak kwiatek do kożucha. Zupełnie inaczej  byłoby, gdyby brzegi rzeki Wisły poddano renowacji i oczyszczono z chwastów, zarośli, dzikich krzaków, butelek, puszek i folii.

 

Tak kiedyś postąpiono w Wiśle-Centrum, gdzie turystów i spacerujących Wiślan jest najwięcej. Tu dzikich krzaków, zarośli i chwastów jest jak na lekarstwo. Z kolei teren wokół brzegów Wisły na wysokości Jonidła przypomina dzisiaj dziką puszczę nad Amazonką, którą skutecznie strzeże niebezpieczny barszcz Sosnowskiego…

whr

źródło:
dodał: autor

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2011-07-12 15:47:56
gość: Wystarczy się przejść po Czeskim Cieszynie a ściślej po Parku Masaryka żeby zobaczyć jak wyglądają porządne i baaaardzo wygodne ławki.
2011-07-12 22:35:14
gość: No to nie wiecie,że zielenią w Wiśle zajmuje się brat pana burmistrza? To co wy chcecie mieć wykoszone no po co.Dejcie se spokój. A ławki dobrze,że chociaż żule się wyśpią na nich.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.