Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Manewry ratownicze -Skoczów 2022

Z czwartku na piątek 02-03..06.2022 r. na terenie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie odbyły się „Manewry Ratownicze -Skoczów 2022 r.” To kolejne ważne wydarzenie na terenie naszej gminy organizowane przez Stowarzyszenie „WRZOS” działające przy ZSTiO w Skoczowie.  Głównym celem manewrów było praktyczne sprawdzenie umiejętności z zakresu ratownictwa i pożarnictwa wśród młodzieży szkolnej. Dwudniowa impreza rozpoczęła się od szkolenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie drużyny wyruszyły na trasę biegu, w którym musiały wykazać się odpowiednimi  umiejętnościami, wiedzą i sprawnością.  Młodzież rywalizowała między innymi w konkurencjach: rozwijanie linii gaśniczej  i gaszenie pożaru, manewrowaniu jednostką pływającą, transporcie i udzielaniu pomocy poszkodowanemu. Wśród sprawnościowych konkurencji pojawiły się: poruszanie po drabinie czy pokonywanie przeszkód na wysokości. Młodzież sprawdzała się również w umiejętności rozpalania ogniska, pokonywaniu przeszkód terenowych, musztrze i odczytywaniu zaszyfrowanych wiadomości.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego w Skoczowie o profilu ratowniczo-pożarniczym w składzie: Julia Błahut, Anna Ponikiewska, Dżesika Macura, Zuzanna Śmieszek, Damian Bąk oraz Kordian Bąk.

Zadanie było dofinansowane ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2022 oraz Rady Rodziców ZSTiO w Skoczowie.

Za pomoc przy organizacji Manewrów szczególne podziękowania należą się  OSP Skoczów: Romanowi Kohut, Sewerynowi Golikowi, Mateuszowi Pońc, OSP Cieszyn Wojciechowi Wasat oraz nauczycielom ZSTiO w Skoczowie.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.