Międzyszkolne potyczki na skoczowskich Bajerkach

28 marca 2014 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie odbyła się kolejna edycja  Wiosennego Konkursu Języka Angielskiego . Podobnie jak w ubiegłych latach rywalizowali ze sobą uczniowie klas pierwszych technikum i klas trzecich gimnazjum naszego powiatu.

Konkurs ten stanowi już tradycję w  skoczowskiej szkole i gromadzi fanów języka angielskiego. Dzięki niemu uczniowie nie tylko pogłębiają wiedzę i doskonalą umiejętności językowe, ale zarazem mają możliwość spotkania się z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali test sprawdzający  umiejętność czytania ze zrozumieniem. Musieli ponadto wykazać się nie tylko wiedzą gramatyczną, ale także znajomością kultury i realiów krajów anglojęzycznych.

Nagrody zostały przyznane oddzielnie uczniom klas pierwszych technikum i klas trzecich gimnazjum.

Laureatami konkursu w kategorii klas pierwszych  technikum zostali: I m. - Dominika Dańska – uczennica  Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie, II m. - Anna Gomola -  z Zespołu  Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Wiśle, III m. – Natalia Klajmon – również uczennica ZSTiO w Skoczowie.

Wśród uczniów gimnazjów najlepsi byli: I m. – Magdalena Macura – z Gimnazjum w Mnichu, II m. zajęły ex aequo – Karolina Wantulok – uczennica Gimnazjum nr 1 w Ustroniu, Zuzanna Kustosik oraz Dorota Wyleżuch - obie uczennice z Gimnazjum w Strumieniu.  Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody oraz dyplomy. Wszystkim uczestnikom zapewniono drobne upominki, a także poczęstunek.

Konkurs  był współfinansowany przez  Powiat Cieszyński i Radę Rodziców  ZSTiO w Skoczowie.

Ponadto sponsorami dodatkowych upominków  były następujące wydawnictwa: Pearson Longman i Express Publishing.

Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego z ZSTiO w Skoczowie,

panie: Celinę Krzempek i Izabelę Kiszę.

I. Kisza

źródło:
dodał: autor

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2014-04-06 02:17:45
gość: I znow je***ny krzyz wyzej od godla.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją