Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Mija już zima w Przedszkolu w Międzyświeciu

Mija już zima w Przedszkolu w Międzyświeciu

 

Po bardzo spokojnym i chorowitym styczniu, luty dostarczył wielu atrakcji i niespodzianek dzieciom z Przedszkola w Międzyświeciu.

Dzieci uczestniczyły w wyjeździe do Teatru Elektrycznego w Skoczowie na przedstawienie "Niesamowite przygody lewej skarpetki". Wyjazd miał na celu rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze poprzez udział w spektaklach, umożliwienie kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo, uwrażliwienie na piękno, krzewienie kultury i estetyki żywego słowa. Dzieci w dużym skupieniu oglądały przygody wesołej skarpetki i jej przyjaciela misia.

Dzieci z grupy Biedronek, Misiów i Kotków zaprosiły swoje ukochane babcie i dziadków do przedszkola. Okazja była nie byle jaka, bo wspólnie świętowały Dzień Babci i Dziadka, a ponieważ święta te wypadały podczas naszych ferii zimowych, udało im się spotkać dopiero w lutym. Najważniejsze jednak było to, że frekwencja zarówno dzieci, jak i przybyłych gości była stuprocentowa. Dzieci dzielnie zaprezentowały się podczas recytacji wierszy i życzeń, a także śpiewu piosenek. Zwieńczeniem spotkań było podarowanie seniorom upominku, który dzieci samodzielnie wykonały. 

Bardzo wyczekiwanym wydarzeniem przedszkolu jest coroczny bal przebierańców. Dzieci miały okazję przebrać się za różnych bohaterów z bajek i nie tylko. Na balu można było spotkać:  Kopciuszka, smoka, strażaka, księżniczki, Myszkę Minnie, Spider- manów , i wiele innych postaci. Dzieci świetnie bawiły się w rytmie największych dziecięcych przebojów wygrywanych przez orkiestrę na żywo J , a także brały udział w najróżniejszych konkurencjach oraz zajadały się karnawałowymi przekąskami. Zabawowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych pociech.  

Comiesięczna olimpiada nie obyła się bez niespodzianek, ponieważ w lutym tematem były  „ZIMOWE ZABAWY NA ŚNIEGU” a śniegu nie było… Dla pań nie ma problemu, który nie da się rozwiązać i kulki śniegu zastąpiły papierowymi a sanki kocami. Zabawa była wspaniała!

Kotki jako, że są najstarszą grupą, potrafią zrobić wiele. W lutym obchodziły także Tłusty Czwartek (dzieci rysowały, ozdabiały pączki oraz degustowały się słodkościami), Dzień Pizzy (mali kucharze sami przygotowali włoskie przysmaki) oraz odwiedziły Szkołę Podstawową w Iskrzyczynie (dla części dzieci tam właśnie rozpocznie się przygoda ze szkołą).

Ciekawe co przyniesie kolejny miesiąc?

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.