Mistrzostwa Makroregionu Karate Kyokushin

W dniu 26 marca 2022r. na hali AWF we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Mistrzostwa rozegrano na trzech matach w konkurencjach seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików, w których wzięło udział około 250 zawodników z 36 klubów.
Cieszyński Klub Karate Kyokushin reprezentowało trzech zawodników, którzy zdobyli trzy medale: dwa srebrne i jeden brązowy.
Srebrny medal zdobył w kategorii młodzików Maksymilian Wojtas. Stoczył trzy pojedynki, w tym jeden rozstrzygnął na swoją korzyść przed czasem. Bardzo wyrównaną finałową walkę przegrał decyzją sędziów w stosunku 3:2.
Drugi srebrny medal wywalczyła w kategorii juniorek młodszych Maja Urbanek, która również stoczyła trzy walki wygrywając dwie z nich przez waza-ri.
Brązowy medal zdobyła w kategorii juniorek Wiktoria Urbanek, która w półfinale uległa swojej rywalce.
Sędzią głównym zawodów był Shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym Shihan Andrzej Manecki. Z cieszyńskiego klubu sędzią był Dariusz Kubica. Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica a opiekunem Mirosław Urbanek.
Gratulujemy zawodnikom osiągniętych rezultatów.
Start zawodników klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna oraz Elektrometalu Cieszyn.