Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Nasiona z Zetel dla Szczyrku

Ciekawą inicjatywę realizuje miasto partnerskie Zetel z Niemiec dla Szczyrku. Ze względu na coronavirusa nie mogą przyjechać do Szczyrku więc Burmistrz miasta partnerskiego z Niemiec przesłał do Parafii Ewangelickiej w Szczyrku w saszetkach nasiona kwiatów, które kwitną przez całe lato, z prośbą by je rozdać wśród mieszkańców i by mieszkańcy zasiali w swoich ogródkach specjalny zestaw nasion kwiatów z miasta partnerskiego Zetel z Niemiec. Aby przez lato i jesień kwiaty mówiły o przyjazni międzi naszymi miastami.

Kwiaty rozdajemy naturalnie gratis mieszkańcom Szczyrku w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku jak i w jednym ze sklepów w Szczyrku. Przyjęlismy tę inicjatywę z wielką radością i siejemy w Szczyrku kwiaty z miasta partnerskiego. To juz kolejna taka inicjatywa. W 2017 roku dostaliśmy do zasadzenia z okazji jubileuszu 500 lat Reformacji ( 1517-2017 ) 500 rododendronów, które teraz przygotowują się do zakwitnięcia. Za niedługo będzie kwitnącego rododendrona można zobaczyć przy wjezdzie do Szczyrku, jak i przy urzędzie i szkole oraz w wielu prywatnych domach. W tym roku dodatkowo bedą kwitły kwiaty przez całe lato i jesień.

ks Jan Byrt 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.