Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Ósma edycja konkursu regionalnego zakończona

13 czerwca w „Sali Rzymskiej” Muzeum Śląska Cieszyńskiego miało miejsce uroczyste rozdanie nagród w konkursie powiatowym o tematyce regionalnej: „Wielki rzeczy pomału rosnóm – rozwój sportu na Śląsku Cieszyńskim”. By wprowadzić zaproszonych gości w tematykę imprezy, Pan Grzegorz Studnicki wygłosił prelekcję na temat rozwoju sportu na Śląsku Cieszyńskim od II połowy XIX wieku do lat 80 XX wieku.

Podczas uroczystości można było również obejrzeć nagrodzone i wyróżnione prace konkursowe. Ponadto laureatki Joanna Czyżewska i Łucja Rzeźniczek zaprezentowały publiczności zwycięskie prezentacje, opowiadając o kulisach ich powstania.

 

Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za zainteresowanie konkursem. Jednocześnie zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach. Mamy nadzieję, że czas poświęcony na zbieranie materiałów okazał się wspaniałą wędrówką w przeszłość i uchroni od zapomnienia wydarzenia oraz miejsca ważne dla Waszych przodków.

Organizatorzy konkursu - Dyrekcje Szkoły Podstawowej nr 1 w Cieszynie oraz Muzeum Śląska Cieszyńskiego- składają podziękowania dla włodarzy miasta Cieszyna oraz Powiatu Cieszyńskiego za wsparcie inicjatywy i objęcie imprezy honorowym patronatem oraz ufundowanie nagród dla laureatów.

Laureaci:

1 miejsce - Joanna Czyżewska, Łucja Rzeźniczek po 27 pkt

2 miejsce - Hanna Polak 25,5 pkt

3 miejsce - Lucyna Pomietło 24 pkt

Wyróżnienia:
Maja Kret 23 pkt , Anna Wasiołek 23 pkt, Carlito Draus 20 pkt, Natalia Broda 20 pkt, Magdalena Marek 20 pkt.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Organizatorzy

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.