Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Pracowicie w wiślańskim Liceum

Od początku roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym im. P. Stalmacha w Wiśle wiele się dzieje.

We wrześniu grupa naszych uczniów uczestniczyła w Memoriale Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie, kibicując lekkoatletom. Jedna z klas wzięła udział w grze terenowej na motywach powieści Fiodora Dostojewskiego. Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych odbył się quiz językowy. Grupa naszej młodzieży uczestniczyła w wymianie międzynarodowej w ramach programu Erasmus+ w Podlesicach, wraz z partnerami z Czech i Węgier.

W październiku, w wiślańskim amfiteatrze, miało miejsce przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona szkolnej społeczności. Drużyna naszych dziewcząt zajęła 3. miejsce w rejonowych biegach przełajowych. Młodzież wzięła także udział w XIX Rajdzie Górskim im. Jerzego Kukuczki. Zorganizowaliśmy również Narodowe Czytanie w wykonaniu uczniów oraz Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Na wycieczkę przedmiotową udała się jedna z klas do Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu. Odbyły się ponadto warsztaty w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, zaś grupa młodzieży wzięła udział w warsztatach zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej Starosta Powiatu Cieszyńskiego przyznał nagrodę naszym nauczycielom: p. dyrektor Joannie Sobczyk oraz p. Danielowi Arseniczowi, nauczycielowi wychowania fizycznego.

W listopadzie odbyły się warsztaty fotograficzne, jako nagroda dla uczniów, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie fotograficznym pt. „Wakacyjny pejzaż”. Zajęcia zostały przeprowadzone przez pana Szymona Brodackiego, właściciela profesjonalnego studia fotograficznego z Ustronia. Miały także miejsce wycieczki przedmiotowe z historii i języka polskiego do Krakowa oraz zbiórka prezentów dla potrzebujących dzieci w ramach akcji „Prezent pod choinkę”. Obchodziliśmy również Dni Patrona Szkoły, w trakcie których gościliśmy uczniów klasy 8. Szkoły Podstawowej w Bażanowicach.

Nasze liceum wzięło udział w programie „Aktywna Tablica”, z którego otrzymało dotację w wysokości 14 000 zł na zakup trzech monitorów interaktywnych do sal lekcyjnych. Z kolei na szkolnym profilu FB prezentujemy regularnie wyjątkowe talenty naszych uczniów.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-12-07 10:35:47
koszenila6: Widać, że w wiślańskich szkołach jest pasja i takie parcie do życia - dobra młodzież.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.